В Ужгороді масове отруєння людей. Серед них і вагітна
Спеціалісти припускають, хворі вживали неякісну їжу. В санепідемстанції кажуть, харчоблок на підприємстві зачинили і вже виявили в ньому низку порушень. Працівники СЕС передали всі зібрані матеріали до прокуратури, за цим фактом, швидше за все, буде порушена кримінальна справа.
Хворих до з діагнозом "харчове отруєння" постійно доправляють до Закарпатської інфекційної лікарні, ще вчора зранку кількість хворих становила 50 осіб, уже вчора надвечір - ще 20, стан п'ятьох лікарі визначають як важкий, близько 30-ти осіб - як середній. Серед постраждалих - й вагітна жінка.
Першого пацієнта до лікарні доставила 20 серпня після обіду. З того часу поступово довозять інших працівників.
Спеціалісти очікують на збільшення кількості хворих, оскільки в той день, коли спалахнула хвороба, на підприємстві в три зміни працювали кілька сотень осіб, до того ж, інфекція може передаватися, тому працівники санепідемстанції вже почали обстежувати й родичів працівників.
Сам завод "Ядзакі", на якому трапилося лихо, це найбільша промислова інвестиція Японії в економіку України. Інвестиції Корпорації у цей проект склали 31,7 мільйона євро. Наразі основними замовниками компанії "Ядзакі Україна" є такі лідери у галузі машинобудування, як "Опель" та "Форд". Загалом на підприємстві задіяні 1200 осіб.
Майже 80 % персоналу - жінки. Працівникам компанії надається ряд пільг, серед яких - знижки на харчування, повідомляє "Радіо Свобода".
Хворих до з діагнозом "харчове отруєння" постійно доправляють до Закарпатської інфекційної лікарні. Фото mylivepage.ru |
Причину отруєння ще з'ясовують. Над цим питанням працюють працівники Закарпатської СЕС, вони обстежують усі страви, сировину, залишки їжі у харчоблоці, роботу якого призупинено.
Результати вірусологічних досліджень будуть відомі через 3 дні. Наразі ж ситуацію класифікують як надзвичайну, повідомив головний лікар Закарпатської обласної інфекційної лікарні Михайло Поляк.
За його словами, таке захворювання викликають умовно патогенні бактерії, джерелом яких може стати навіть хвора на ангіну людина.
Найчастіше причиною отруєння все ж стають недоброякісні продукти або їжа, приготовлена з порушенням технології. Лікування триває 5-7 днів, що залежить від "агресивності" збудника, обсягів токсинів, які він виділяє.
Симптоми - загальна слабкість, підвищена температура, нудота, пронос, блювання. Постраждалі свій стан пов'язують із вживанням двох страв - картоплі, запеченої із м'ясним фаршем та сиром (було приготовлено 95 порцій), і м'ясних котлет (120 порцій).
Інфекційна лікарня розрахована на 100 ліжко-місць, і вже на вчорашній ранок вона була заповнена на 90 відсотків.
Проте медики вже розпочали перепрофілювання терапевтичного відділення міської лікарні для потреб інфекціоністів, тому якщо кількість постраждалих збільшиться, місце знайдуть для всіх.
За матеріалами "Радіо Свобода"