В Україні немає китайських молочних сумішей з меламіном
Загалом же, за інформацією Інституту екогігієни і токсикології ім. Л.І. Медведя, меламін і його похідні знаходять широке застосування у виробництві клеїв для деревини, ламінатів, лакофарбних покриттів, вогнетривких виробів, пресс-композицій.
Отримувані на його основі меламін-формальдегідні смоли (МФС) широко застосовуються в деревообробній і меблевій промисловості.
Меламін також широко використовується для виготовлення посуду.
Дослідженнями проведеними фахівцями ще за часів СРСР встановлено вплив посуду з меламін-формальдегідом на здоров‘я людини, в результаті чого використання такого посуду було заборонено у контакті з першими та гарячими стравами.
Допустима кількість міграції меламіну з полімерних матеріалів ДКМ=1,0 мг/л ("Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами" № 880 ).
Іншими шляхами надходження меламіну в харчові продукти може бути упаковка із полімерних матеріалів і меламінформальдегідних смол, а також навмисне внесення в кінцевий харчовий продукт при виробництві, як було зазначено, в молоці виробництва КНР (8,4 мг/кг продукту).
Враховуючи вищезазначене, посилено державний санітарно-епідеміологічний нагляд за харчовими продуктами, в тому числі, сухим молоком, дитячим харчуванням, а також продукцією, де використовуються меламінформальдегідні смоли.
За матеріалами прес-служби МОЗ