Біле вино може бути корисним, стверджують науковці

— 15 жовтня 2008, 10:55

Вчені провели експеримент, результати якого показали, що різновид білого вина надає той благородний ефект, що і червоне. В цьому переконалися підлеглі пацюки.

Пацючкам, яким у раціон додали біле вино, постраждали менше ніж тварини, яких напували тільки водою або етиловим спиртом, описує експеримент видання New Scientist.

Біле вино роблять з очищеного від шкірки винограду, що не містить ресвератрол. Тоді як червоне вино якраз містить цей корисний інградієнт.

Вважається, що саме ресвератрол є причиною так званого "французького парадоксу" (надмірне споживання жирної їжі та низький рівень серцевих захворювань) в умовах помірного споживання червоного вина.

Не тільки червоні вина здатні на це, переконує Діпак Дас, молекулярний біолог у медичній школі Університету Коннектикусу у Фармінгтоні. За його словами, "сама ягода плоду може зробити такий же вплив, що її шкірка".

РЕКЛАМА:

Хімічно безпечно

Діпак Дас напуває своїх пацюків червоним та білим італійським вином.

За людським еквівалентом, пацючки випивають приблизно одну-дві склянки у день, інші ж одержують хімічний препарат поліфеноли. Вважається, що поліфенол корисніший для здоров'я, ніж вино.

Пацючки, яким давали вино або поліфеноли, мали меншу загрозу зупинки серця в порівнянні з тваринами, яких напували водою або міцними напоями.

Дослідження молекулярних кліток серця показали, що біле вино захищає "електростанцію" клітки - мітохондрію. Ці тільця руйнуються через недолік кисню і живильних речовин.

Пацюки, що пили вино, виглядали краще, і лише деякі з їхніх клітин серця перейшли до апоптозу (самогубство клітин). Те ж сталося з пацюками, що вживали поліфеноли.

За словами Даса, якщо подивитися на структури всіх трьох хімічних сполук, то можна побачити лише одну відповідь на питання "чому?".

Вони не цілком ідентичні, але у всіх трьох досить загальних рис настільки, що вони можуть активувати однакові реакції в клітині. "Ми можемо спокійно казати, що одна чи дві склянки білого вина в день матимуть той самий ефект, що і червоне вино", - переконує Діпак Дас.

Реклама:

Головне сьогодні