В США звільнено дві сотні мусульман за молитви на роботі
Конфлікт між біженцями-мусульманами з Сомалі та керівництвом компанії почався ще у 2006-му році. Тоді після державної перевірки з заводу в місті Гранд Айленд, штат Небраска, було звільнено чотири сотні нелегальних латиноамериканських працівників, пише "Wall-Street Journal".
Замість латиноамериканців менеджмент компанії найняв сомалійських мусульман для роботи на свої м'ясопереробних заводах.
Їхня вечірня молитва при заході сонця приходилася за часом на середину другої зміни. На цей час сомалійці кидали свої робочі місця та починали молитися в роздягальнях та вбиральнях. Як наслідок, робота конвеєра зупинялася, адже мусульмани складали приблизно чверть від 1200 працівників зміни.
[L]У вересні 2008-го року близько 400 мусульман почали акцію протесту в центрі Гранд Айленда з вимогою від менеджменту корпорації перенести перерву на час молитви. Спочатку власники компанії пішли на зустріч митингувальникам. Але згодом, після того, як працівники-немусульмани почали протестувати проти переносу перерви, це рішення було відмінене.
Частина порушників трудової дисципліни була звільнена та звернулася зі скаргою до так званої Комісії із забезпечення рівних умов найму. Цей державний орган США уже почав розслідування.
Цікаво, що подібна ситуація не є чимось унікальним для країни. Адже за останні півтора десятки років кількість скарг на релігійну дискримінацію подвоїлася. Лише у 2007-му році це число зросло у США на 15% і склало рекордну кількість 4515 подань.
Хоча спеціалісти констатують, що цей тип скарг складає всього 5% від всієї маси, їх вал збільшується швидше, ніж кількість подань щодо расової або гендерної дискримінації.