Поспіх під час обіду призводить до ожиріння
Дослідники з університету Осаки вивчили процес прийому їжі майже трьох тисяч осіб. Їхні висновки оприлюднені у виданні "British Medical Journal".
Як зазначає, британський дієтолог Ієн Макдональд, причиною цьому є збій сигнальної системи, що має попередити організм, коли припинити їсти, пише "ВВС".
Він каже, що спеціальне затягування процесу споживання їжі може призвести до зниження ваги.
Японці вивчали зв'язок між швидкістю споживання, відчуттям насиченості та зайвою вагою. Трохи менше 1500 учасників експерименту розповіли, що зазвичай їдять дуже швидко.
І виявилося, що вірогідність появи зайвої ваги у чоловіків, що їдять швидко, на 84% вище, ніж у тих, хто їсть повільно. А у жінок цей показник вдвічі вищий.
Ті ж, хто не припиняє їсти, доки не насититься, втричі більше ризикують поповнішати.
Макдональд пояснює причини подібного феномену тим, що "збивається" налаштування сигнальної системи, що передає до мозку сигнали про наповнення шлунку. Він наповнюється швидше, ніж сигнал доходить до голови.
Така звичка виробляється ще в дитинстві, та згодом її важко позбавитися.
[L]"Якщо будеш їсти повільніше, з'їсиш менше", - резюмує дієтолог.
А за словами австралійських вчених Елізабет Денні-Вілсон та Карен Кемпбел, механізм набору ваги раніше вважався позитивним надбанням еволюції.
Зараз же науковці пропонують привчати дітей їсти повільно та дозволяти залишати їжу на тарілці, якщо вони відчувають, що більше не можуть.
Щоправда, вчені ще не знайшли доказів тому, що повільне харчування дітей знизить ризик ожиріння для них у майбутньому.
Зараз дослідники звертають все більше уваги на поведінку людей під час харчування, каже директор лабораторії травлення при Ліверпульскому університеті Джейсон Халфорд.
Під час ще одного дослідження виявилося, що маленькі діти також їдять швидко. Це наводить на думку, що подібна схильність може бути або генетичною, або набутою в дитинстві", - додає науковець.