ТОП-10 глобальних міст світу
Загальний рівень глобальності (тобто впливу даного міста на людську цивілізацію) вимірювався по п'яти головних критеріях: рівень ділової активності, людський капітал, інформаційний обмін, культурний рівень та політична вага.
В цілому, укладачі рейтингу визначали, як міста розвиваються, привертають і поширюють глобальну масу фінансів, культур та ідей.
Автори рейтингу аналізували ситуацію з 20-кою міст планети. Вони оцінювалися по 24-х критеріях, пише "Washington Profile".
Критерії були такими: кількість штаб-квартир компаній, що входять до числа 500 найбільших фірм світу, кількість університетів, що входять до числа кращих вишів світу, частка населення з вищою освітою, кількість корпунктів ЗМІ глобального значення; кількість іноземних гостей, кількість музеїв світового рівня, кількість посольств, кількість політологічних дослідницьких центрів світового значення (за ступенем цитованості публікацій) тощо.
Відтак, до трійки лідерів за ступенем ділової активності увійшли Нью-Йорк, Лондон та Париж.
[L]У номінації "людський капітал" першими були також Нью-Йорк та Лондон, третю сходинку зайняв Чікаго.
Грандами інформаційного обміну визнані Париж, Брюссель та Лондон.
Культурний рівень є найвищим у Лондона, Парижа та Нью-Йорка.
Отже, політичними столицями світу визнані Вашингтон, Нью-Йорк і Брюссель.
Таким чином, в Європі та Азіатсько-тихоокеанському регіоні знаходяться по сім світових столиць, а в Північній Америці - шість. Мегаполіси глобального значення повністю відсутні в Африці, Південній Америці і на Близькому Сході.
Перша десятка глобальних міст
Нью-Йорк
Лондон
Париж
Токіо
Гонконг
Лос-Анджелес
Сінгапур
Чікаго
Сеул
Торонто
Складанням списку найглобальніших міст світу займалися консалтингова фірма "A.T. Kearney" та дослідницький центр "Рада Чікаго з міжнародних відносин".