Води на планеті вистачить лише на 30 років

— 29 жовтня 2008, 15:22

Щорічно населення світу споживає на 30% більше природних ресурсів, ніж планета може відновити, переконують у Всесвітньому фонді дикої природи (World Wildlife Fund).

Раніше ця організація займалась виключно дикою флорою та фауною. Але останніми роками вчені почали вивчати і деякі екологічні аспекти, вплив людини на навколишнє середовище.

Сьогодні WWF оприлюднила результати власних досліджень. У "Живій планеті" наведені шокуючи дані.

Станом на сьогодні кількість хребетних зменшилась на 30%. Відтак в організації говорять про планетарний дефіцит, який становитиме 100% вже у 2040 році.

В доповіді також зазначається, що людство споживає значно більше, ніж йому потрібно для життя. Але така ситуація не всюди однакова.

РЕКЛАМА:

Дуже багато природних ресурсів використовують Об'єднані Арабські Емірати, США, Кувейт, Данія, Австралія. При цьому, дуже мало витрачають в Конго, Гаїті. Афганістані, Малаві.

Науковці також підрахували розмір "екологічного сліду" людей у різних країнах (показник, який відображає вплив навколишнього середовища окремої людини, регіону, нації і показує, яка кількість землі та води використовується з метою виробництва продовольства, сировини, енергії, а також для утилізації відходів).

The Guardian пише, що через такий значний екологічний слід людство щорічно влізає у "екологічний борг" на 4-4,5 трильйонів доларів, що у два рази більше, ніж втратили світові фінансові організації через кризу.

При такому способі життя вже у 2030 році людству потрібна буде ще одна планета, прогнозують дослідники. В минулій доповіді цією умовною межею був 2050 рік.

Важливо, що у цьогорічній доповіді World Wildlife Fund проаналізувала ситуацію з водними ресурсами у світі. У ньому, зокрема, зазначається, що 50 країн щорічно вже відчувають помірний або ж сильний брак води. 27 країн імпортує більш ніж половину води, яку використовують.

Дуже багато води витрачається у сільськогосподарській сфері. Так, на виробництво одного куска цукру необхідно 1500 літрів води. Тим часом у Сомалі люди часто гинуть якраз через брак води. При нинішніх темпах споживання води її людству вистачить на 30 років, пише La Stampa .
Реклама:

Головне сьогодні