ТОП-10 Великих міст майбутнього
Сьогодні ж воно керує більшою кількістю контейнерних суден, ніж Дубаї, Нью-Йорк та Токіо разом взяті. Місто теж може похвалитись другою за величиною у Китаї фондовою біржею.
Приклад з містом Шеньчжень є яскравим свідченням впливу глобалізаційних процесів, які перетворюють другорядні містечка у комерційні центри впливу. Шеньчжень посів почесне десяте місце у рейтингу Forbes "Великих міст майбутнього".
Рейтинг складений на основі перших десяти позицій Світового індексу ринків, що розвиваються (Worldwide Emerging Markets Index), який обчислює компанія MasterCard за наслідками дослідження 85 найбільш перспективних міст, що забезпечують розвиток 30 провідних світових ринків.
При складанні цього "ТОПу" враховувалися вісім основних критеріїв: загальна економічна і комерційна ситуація, темпи економічного зростання, умови для підприємницької діяльності, рівень надання фінансових послуг, комерційна сумісність з іншими ринками, рівень освіти населення і ступінь розвитку IT-інфрастуктури, загальна оцінка якості життя, загальна оцінка рівня безпеки і кількість можливих ризиків
Міста, що беруть участь в рейтингу, оцінювалися щодо кожного критерію за десятибальною шкалою. Одержаний в результаті складання загальний бал був основним критерієм при складанні рейтингу.
Перші десять рядків рейтингу виглядають так:
Шанхай (Китай) - 66,01 бала
Шанхай очолює цьогорічний рейтинг видання. Фото АР |
Пекін (Китай) - 62,35 бала
Будапешт (Угорщина) - 58,82 бала
Куала-Лумпур (Малайзія) - 58,63 бала
Сантьяго (Чилі) - 57,76 бала
Гуаньчжоу (Китай) - 56,98 бала
Мехіко-Сіті (Мексика) - 56,85 бала
Варшава (Польща) - 56,77 бала
Бангкок (Таїланд) - 56,74 бала
Китайське місто Шеньчжень - приклад того, як глобалізація перетворює маленькі містечка у впливові економічні центри. Фото Shutterstock |