Україна не здатна належно реагувати на катастрофи

— 20 листопада 2008, 14:34

Про це йдеться в експертному звіті Єврокомісії та програми ООН з довкілля за результатами вивчення наслідків минулорічної аварії російського танкера у Керченській протоці.

Розлив нафти з російського судна "Волганефть-139" завдав Україні збитків на 28 мільйонів доларів, нагадує "Німецька хвиля".

Спостереження експертів засвідчили, що в районі Керченської протоки досі залишається значна частина нафтопродуктів, які впливають на екосистему прибережної зони.

В Україні немає системи утилізації цих відходів, констатує директор програми ООН з довкілля Жан Крістофер Бюв'є.

"Утилізація відходів - це урок, який має винести Україна з цієї аварії. Зокрема, зусилля мають бути спрямовані на прибирання залишків нафти і очищення території, а також на посилення спроможності на місцях швидко реагувати на такі аварії та їхні наслідки", - пояснив він.

РЕКЛАМА:

Щорічно через Керченську протоку судна перевозять більше 57 мільйонів тонн нафтопродуктів.

Аби адекватно реагувати на ймовірні подібні екологічні катастрофи українські рятувальники мають діяти скоординовано. Саме цього зараз представникам МНС і не вистачає, каже Крістофер Бюв'є.

"Система реагування в Україні є надзвичайно централізована. Необхідно забезпечити розподіл повноважень в регіонах. Це дасть можливість швидко реагувати на такі ситуації", - переконаний він.

Також європейські експерти рекомендують Україні провести національну інвентаризацію перевезень небезпечних товарів, створити чітку стратегію фінансування заходів з реагування на надзвичайні ситуації та спробувати отримати відшкодування від Міжнародного фонду для компенсації збитків від забруднення нафтою.

Реклама:

Головне сьогодні