До Африки прямує "автомобіль-літак". Фото
Інженер Джило Кардозо не просто дивак, який навчив машину літати. Він ще й любитель пригод. 14 січня із командою однодумців він відправився у подорож до Африки на літаючому автомобілі Skycar, повідомляє "Німецька хвиля".
Шість з половиною тисяч кілометрів із Лондона до західноафриканського міста Тімбукту - такий маршрут обрали для свого ралі Кардозо із командою однодумців. Європейський відрізок подорожі вони здолають, переважно, дорогами Іспанії та Франції. Натомість на африканському континенті, особливо у Сахарі із дорогами все набагато складніше. Тож лондонці пересуватимуться у повітрі.
Чіпляти крила на автомобіль лондонський розробник не став - дітище інженера Кардозо літатиме за допомогою планіруючого парашута.
Колісною базою Skycar став "баґі" - легкий гоночний позашляховик із пропелерним двигуном позаду. Це "небесне авто" на землі, за даними розробників, розвиває швидкість до 180 кілометрів на годину. До ста кілометрів Skycar розганяється усього лише за чотири з половиною секунди.
Як наголошує Джило Кардозо, заправляти його дітище будуть лише біодизелем. Щоправда, робити це доведеться частенько, бо на землі однієї заправки вистачає лише на 300 кілометрів, а у повітрі - на 400.
"Ми думали, що це буде радше авто, ніж літак. Але я би все ж таки сказав - це і авто, і літак. Вентилятор має діаметр 1,6 метра. Двигун Yamaha R1 потужністю у 140 кінських сил - це, по суті, двигун від мотоцикла", - каже Кардозо.
Підготовка автомобіля до злету триває лише три хвилини. Водій дістає з багажника нейлоновий парашут, так званий ParaWing, розгортає його на землі і дає газу.
Skycar злітає за швидкості 60 кілометрів на годину, йому достатньо злітної смуги довжиною у 200 метрів. У польоті замість керма пілот керує за допомогою педалей, які дозволяють змінювати форму парашута і таким чином повертати "літаюче авто".
Зазвичай висота польоту становить від 600 до 900 метрів за швидкості 110 кілометрів на годину. Але Skycar може досягати висоти у чотири з половиною кілометри.
В разі екстреної ситуації, врятувати пілота зможе запасний парашут. Показати авіаційні здібності своєї машини Джило Кардозо хотів вже на самому початку подорожі, але переліт Ла-Маншу заборонив британський авіаційний нагляд. Але випробувань у повітрі для Skycar буде більш ніж достатньо: переліт через Піренеї, Гібралтарську протоку та гори Атлас.
"Якщо людям подобаються такі пригоди - для них Skycar класна іграшка. Це не стільки транспорт, скільки дуже захоплюючий альтернативний спосіб подорожувати", - додає Кардозо.
Для подорожі до далекого малійського міста Тімбукту розробник знайшов ідеального пілота - Нейла Лоутона. Колишній спецназівець знаний у Британії спортсмен-екстремал.
Він підкорив сім найвищих вершин на усіх континентах. Експедиція до Малі на "літаючому автомобілі", яка триватиме 42 дні, безперечно, буде не менш екстремальною, ніж попередні пригоди Лоутона у Сахарі, у джунглях басейну Амазонки або на Південному полюсі.
Усі фото з Etoday