Чоловіки запалюють цигарку для насолоди, а жінки...
Колись прототипом курця був ковбой Мальборо, який уособлював собою свободу, пригоди і мужність. А тепер усе інакше: курцями є значно молодші люди, менш успішні у соціальному плані, які до того ж часто мають фінансові труднощі, пише Inopressa з посиланням на німецьке видання Die Welt.
Крім того, сьогодні нерідко типовий курець ще й жіночої статі.
Як повідомляє видання, на сьогодні серед дорослих у Німеччині палять 37% чоловіків і 28% жінок. При цьому серед молоді ці показники приблизно рівні. Щорічно у цій країні в середньому помирає близько 400 курців, три чверті з них - від наслідків пристрасті до тютюну.
Водночас, негативні наслідки тютюнової залежності для організму чоловіків та жінок приблизно однакові. А от у мотивації, що змушує їх "диміти", є суттєві відмінності.
Якщо чоловіки запалюють сигарету, сподіваючись отримати насолоду, то для жінок паління виконує функцію заспокійливого, яке допомагає впоратися з сімейними розладами, роздратуванням чи стресом на роботі.
Згідно з дослідженням, яке провели спеціалісти по аналізу ринку з Кельна, існують гендерні відмінності у механізмах поведінки, які починають діяти у стресових ситуаціях.
У стані стресу чи страху кожний другий чоловік і кожна четверта жінка шукають заспокоєння у алкоголі. При цьому за допомогою лікарських засобів намагаються розслабитися 16% чоловіків і 45% жінок, а до цигарок вдаються 39% представників сильної статі і 44% - слабкої.
[L]Крім цього, багато хто з дівчат і жінок починають палити, сподіваючись скинути зайві кілограми, "готові заради цього бездумно ризикнути своїм здоров'ям", пише Die Welt.
Згідно з статистичними даними Німецького центру онкологічних досліджень в Гейдельберзі, пристрасть до тютюну залежить і від рівня освіти та прибутків, а також сімейного стану.
Іншими словами, серед жінок частіше за все палять менш освідченні, незаміжні чи розлучені, а також ті, які виховує дітей без чоловіка.
До речі, практично всі юні курці жіночої статі час від часу намагаються зав'язати зі згубною звичкою, але не у всіх вистачає сил протриматися. Більшість воліють змиритися із закидом у слабохарактерності, ніж відмовитися від цигарки.
При цьому відмова від тютюнопаління не лише сприятливо впливає на здоров'я, але й приносить користь оточуючому середовищу: згідно з дослідженням, самі лише німецькі курці щорічно видихають 7500 тон вуглеводню - об'єм, співставний у середньому з викидами 10 сміттєспальних заводів.