Вчені знайшли "доісторичну віагру", вона може стати ліками від старіння
Дослідники вже прозвали знайдену бактерію "доісторичною віагрою" та розмножили, щоб провести експерименти на мишах та комахах, пише The Daily Mail.
"Ми зробили ряд тестів, і результати доводять, що прості організми, такі як фруктові мухи і миші живуть довше, після щеплення з екстрактом стародавніх бактерій", - розповів професор тюменського університету Анатолій Брюшков.
Результати досліджень приголомшливі - у тварин похилого віку спостерігався зріст фізичної, розумової та сексуальної активності, а деякі самки давали нащадків у віці, який дорівнює 70 людським рокам.
За попередніми оцінками, вік організмів, які дивом збереглися у пласті вічної мерзлоти, складає 3-5 мільйонів років.
"Ми декодували частини ДНК, і попередні результати підтверджують, що ці бактерії до цього моменту не були відомі світові", - додає вчений.
[L]
"Це справді унікальна знахідка, абсолютно екстраординарна, адже ще ніколи раніше вченим не вдавалося довести феноменально довге життя бактерій", - пояснює важливість та унікальність знайдених ДНК.
Бактерію знайшли серед залишків мамонтів. Однак на думку вчених, знайдені бактерії не є частиною доісторичних тварин.
"Ми не можемо обіцяти лосьйон від безсмертя, але якщо ми з'ясуємо, чому ця бактерія живе так довго, це може мати вплив на створення ліків від старіння", - пояснює професор Брюшков.
"Навіть якщо б ми зуміли продовжити життя на десять років, було б фантастично", - додав вчений.
За словами науковця, деякі російські олігархи вже прагнуть вкласти кошти в розробку можливих ліків від старіння.