Потужний землетрус в Італії: загинули люди та зруйновано старе місто

114
6 квітня 2009
В італійському місті Акіла зруйновано тисячі будівль. Всі фото dailymail.co.uk
Епіцентр підземних поштовхів - місто Акіла

Трагедія сталася у понеділок близько 03.32 ранку за місцевим часом у центральній частині Італії в районі міста Акіла, повідомляє BBC.

Епіцентр землетрусу знаходився у гірському регіоні Абруццо у 95 км на схід від Риму на глибині 10 км.

За даними американських сейсмологів, потужність підземних поштовхів становила 6,3 бала за шкалою Ріхтера. Італійські служби називають цифру 5,8 бала.

Реклама:

Через деякий час стався повторний поштовх потужністю 4,8 бали.

Акіла - місто з населенням 70 тисяч чоловік, яке було засноване ще у часи середньовіччя. У ньому багато старих будівель, які не розраховані на те, щоб витримати підземні поштовхи такої сили. Навіть деякі сучасні будівлі не встояли.

Станом на ранок 6 квітня, кількість загиблих становила 27 осіб, у тому числі п'ятеро дітей. Станом на 17.00 кількість загиблих становила вже 50 осіб.

"Це найгірша трагедія з початку нового тисячоліття", - сказав Гідо Бертоласо, начальник цивільної оборони Італії, повідомляє Associated Press.

Представник сил цивільної оборони Агустіно Mioцці розповів, що в результаті землетрусу було зруйновна за різними даними від 3 до 15 тисяч будівель.

"Це означає, що нам потрібно надати допомогу кільком тисячам людей протягом найближчих тижнів та місяців. Наша мета полягає в тому, щоб сьогодні ввечері дати дах над головою для всіх", - додав Міоцці.

Реклама:

Серед зруйнованих будівель - не лише житлові, а й адміністративні. До того ж, повністю зруйновано купол та дзвіниця місцевого собору.

Наразі пожежники за допомогою собак намагаються врятувати людей з-під уламків. Зокрема, близько десяти людей знаходяться в пастці під зруйнованим студентським гуртожитком.

Один зі студентів, що мешкав у гуртожитку, розповів, телеканалу RAI, що ледь встиг вискочити з будівлі коли завалилася стеля.

Жителі багатьох районів центральної Італії також відчули невеликі поштовхи і вибігли на вулиці. Мешканці Рима, який дуже рідко потрапляє у зону сейсмічної активності, прокинулися від відлуння землетрусу.

За словами жителів італійської столиці, у їхніх помешканнях ходили ходуном меблі, а в автівках спрацювала сигналізація, повідомляє Reuters.

У зв'язку з трагедією у провінції Абруцци введено надзвичайний стан. А прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі відмінив заплановану поїздку до Москви.

Сильні землетруси в Італії доволі рідкісне явище. Так, останній був у 2002-му році. Тоді епіцентром підземних поштовхів стало місто Сан Джуліано, а кількість загиблих становила 20 осіб.

У 1997-му році також був землетрус у центральній Італії, жертвами якого стали 13 чоловік.

Усі фото The Daily MailРеклама: