Вчені знайшли ланку в еволюції людини, якої бракувало?
Збереженому кістякові доісторичної тварини, схожої на лемура, 47 мільйонів років.
Про відкриття на спеціальній прес-конференції в Американському музеї природної історії в Нью-Йорку повідомила група вчених з норвезького інституту природної історії під керівництвом Йорма Хурума. Відкрив церемонію мер міста Майкл Блумберг.
Настільки повного матеріалу такого виду в руках учених ще не було ніколи. У скам'янілому вигляді збереглися навіть м'які тканини і хутро. Дев'ятимісячну метрову самку назвали Ідою, вона може свідчити про зв'язок людей зі всією земною фауною і підтвердженням теорії Дарвіна.
"Ми можемо сказати з повною упевненістю, що ця особина належала до групи наших спільних предків. Вона не прямий предок, але точно ріднить", - цитує слова палеонтолога Йенса Францена ТСН.
Скелет, знайдений ще в 80-х роках в покинутому кар'єрі в Німеччині розділили на дві частини і продали в приватні колекції. Довгі роки ніхто навіть не уявляв його цінності.
Коли обидві складові, нарешті, опинилися в руках вчених, знахідка справила таке враження, яке вже порівняли з падінням на Землю астероїда. Дехто навіть називав Іду "восьмим чудом світу".
Фахівці вважають, що найдивніше відкриття, яке вони зробили при огляді скелета, - це ступні. На ногах у Іди не кігті, як у лемурів, а плоскі нігті. Це, на думку вчених, і було ще одним еволюційним проривом в ту епоху.
Іда стала сенсацією. Навіть пошуковик Google тимчасово змінив свій вигляд через неї |
Видання Science NOW наводить критику палеонтологів, які сумніваються у правильності зроблених вченми висновків.
Вони зазначають, що дослідники проводили порівняння лише по 30-40 ознакам, хоча стандартною є норма з 300-400 ознак.
Крім цього, у висновку роботи самі дослідники заявляють, що не відносять D. masillae (вона ж Іда) до людиноподібних приматів. Таким чином, навіть якщо висновки роботи вірні, то вживати термін "відсутня ланка" по відношенню до Іди є неправомірним.