Забруднення севастопольських пляжів сягнуло критичної межі

За даними Ради екологічних організацій Севастополя, забруднення севастопольських пляжів сягнуло критичної межі. Головна причина - зношення каналізаційної системи міста більш як на 70 відсотків. Саме тому аварійні скиди каналізаційних стоків у море - звична для Севастополя справа, повідомляє "Радіо Свобода".

Зараз із шести міських пляжів Санепідемстанція Севастополя офіційно закрила чотири. Але й решта, за даними місцевих екологів, дуже брудні.

Подібна ситуація виникла і в Балаклаві. Тут, крім каналізаційних стоків, які неочищені скидаються в море, екологічну ситуацію погіршують кухонні стоки великої кількості ресторанів, кафе і барів. І ще забруднює прибережні води Балаклавське рудоуправління, через роботу якого три роки тому активізувався зсув, і вода тепер тут каламутна і непридатна для купання.

До всіх цих бід Севастополя може додатися ще одна. Через борги за електроенергію виникла загроза відключення міста від водопостачання. Тим часом, у регіоні уже кілька тижнів стоїть 30-градусна спека.

Борг "Севміськводоканалу" перед "Севастопольенерго" сягнув майже 9 мільйонів гривень. Попри всі намагання Севастопольської міськдержадміністрації, більшість банків відмовилися кредитувати водоканал, хоча пропонувалося під заставу віддати його приміщення у центрі Севастополя.

Водночас міськрада протягом року відмовляється вирішити проблему збитковості "Севміськводоканалу" і підняти низькі тарифи для водопостачання. Голова адміністрації Сергій Куницин пов'язує це з очікуванням виборів.

Наприкінці минулого тижня керівники "Севастопольенерго" офіційно попередили, що з нинішнього понеділка відключають місту воду. Сергій Куніцин дав доручення головам районних адміністрацій, начальникам управлінь, усім керівникам комунальної сфери готуватися "до режиму надзвичайної ситуації та економії".

Те, що за умов припинення водопостачання може виникнути "надзвичайна ситуація", говорять і громадські активісти, і чиновники. За словами Сергія Куніцина, за ступенем тяжкості подібної ситуації в місті ще не було.

[L]Заступник головного санітарного лікаря Севастополя Євген Кусанов заявив днями журналістам, що відключення міста від питної води призведе до "екологічної катастрофи та епідемії інфекційних захворювань у масштабах усієї України".

Деякі місцеві політики закликали Сергія Куніцина насправді офіційно оголосити в Севастополі стан надзвичайної ситуації, що, згідно з законодавством, дасть змогу заборонити відключення води хоча б на соціальних об'єктах. У 2006 році голова міськдержадміністрації таким правом скористався.

Але цього разу Сергій Куніцин таки умовив один із банків надати місту кредит у 12 мільйонів гривень, хоч просив 30 мільйонів, які потрібні на погашення боргів за електроенергію та газ.

Отримавши таку звістку, бо самі гроші будуть лише завтра-післязавтра, у понеділок енергетики вирішили не знеструмлювати "Севміськводоканал".

Втім, борг є борг, а низькі тарифи на воду лише його збільшуватимуть. Севастопольцям залишається лише сподіватися, що наступного разу спробують відключити місто від водопостачання, вже коли спаде спека, додає "Радіо Свобода".

Реклама:

Головне сьогодні