На Львівщині зареєстровано 10 випадків хвороби Лайма

19
2 липня 2009

Щоденно до Львівської обласної санепідемстанції надходять офіційні дані від лікувальних закладів, де люди звертаються за видаленням тіла кліща. Лише за останніх два тижні було понад 20 таких офіційних звернень.

Найнебезпечнішим є те, що кліщі -це резервуар таких захворювань, як кліщовий вірусний енцефаліт або кліщовий системний бореліоз (хвороба Лайма).

Кліщовий вірусний енцефаліт дуже важко діагностувати, і він може фіксуватися під іншими нерозшифрованими інфекційними захворюваннями.

У легкій формі ця хвороба може нагадувати застуду, з підвищенням температури, головним болем, запамороченням, утім в тяжкій формі вона може уражати центральну нервову систему, серцево-судинну систему та навіть призводити до летальних випадків.

За останні 9 років у Львівській області зареєстровані три випадки кліщового вірусного енцефаліту: у Яворівському районі, Жидачівському районі і в смт Рудно, повідомляє "ЗІК".

"А ось хвороби Лайма вже цього року за останні п'ять місяців у Львівській області зареєстровано 10 випадків", - повідомила лікар-епідеміолог відділу особливо небезпечних інфекцій обласної СЕС Зеновія Микитюк.

Та, як повідомила лікар, всі ці випадки були вчасно діагностовано.

За статисткою, щороку у Львівські області діагностують в області 50-60 випадків на це захворювання. Та не від кожного укусу кліща людина може заразитися хворобою Лайма, все залежить від того, чи є цей кліщ переносником збудника захворювання.

"На місці укусу може утворитися кільцевидне почервоніння шкіри, бути свербіж, у людини - підвищитись температура, з'явитись слабкість. Саме в цей період варто вчасно звернутися до лікаря, оскільки хвороба Лайма вражає опорно-руховий апарат, серцево-судинну та нервову системи. Люди після лікування два роки стоять на обліку в лікаря-інфекціоніста", - наголосила Микитюк.

За останній період активність кліщів зафіксували у селі Сокільники Пустомитівського району, в Брюховичах, в парках Личаківського району Львова, біля стадіону "Україна", в смт Рудно, поблизу озера "Наварія", в лісах села Сороки Пустомитівського району та Роздолу Миколаївського району.