Вікіпедія змінює правила
За новими правилами, усі зміни в англомовні матеріали про живих людей і деякі організації будуть вноситися тільки після затвердження редактором, повідомляє ВВС.
Це означає принципову зміну політики сайту, який дотепер дозволяв усім бажаючим вносити практично будь-які зміни в зміст практично всіх сторінок.
За словами представника "Вікіпедії", двомісячний період тестування нової системи почнеться "уже за пару тижнів". У цей час читачі будуть мати доступ і до більш ранніх версій статей.
Та за цей час усі зміни, внесені новим або невідомим користувачем, повинні будуть пройти затвердження редактором.
"Я впевнений, що це викликає суперечливу реакцію", - визнав в інтерв'ю ВВС Майкл Піл, керівник Wikimedia UK (підрозділ, що займається "Вікіпедією").
У той же час, за його словами, за введення контролю висловилися 80% усіх, хто взяв участь у спеціальному опитуванні 259 користувачів.
"Самі користувачі прийняли таке рішення, ніхто їм його не нав'язував", - додав Піл.
Вперше з пропозицією редагування статей виступив у січні цього року засновник "Вікіпедії" Джиммі Уельс. Вона викликала хвилю протесту користувачів, на думку яких нова система погано продумана та ускладнить роботу енциклопедії.
[L]"Вікіпедія" вважає нову систему "буфером, який має зробити вандалізм менш помітним і знизити його шкідливий вплив".
Адже іноді внесені в текст статті дані мали завідома помилковий характер.
Так, наприклад, у січні цього року на сторінці про американського сенатора Роберті Берді було повідомлено про його смерть.
У німецькій версії "Вікіпедії" така система діє вже понад рік. В англійській, в якій міститься понад 3 млн. статей, вона буде введена протягом найближчих тижнів.