Встановити рівень забруднення ГМО в Україні складно - експерт
На сьогодні немає точних даних про рівень забруднення продуктів харчування генетично-модифікованими організмами в Україні.
Про це на прес-конференції у четвер заявив голова правління Федерації органічного руху в Україні Євген Милованов.
"Зараз стоїть питання про маркування, яке не почалось. Яке у свою чергу пов'язане з роботою лабораторій. Тому досить оціночно можна говорити про те, який рівень забруднення ГМО таких культур у першу чергу як кукурудза і соя", - зауважив Милованов.
За його словами, в залежності від регіону називаються дані від 30% до 50%. "Тому, споживаючи будь-які продукти, що містять кукурудзу або сою, ми не можемо бути впевнені, що там немає ГМО", - сказав він.
Милованов також повідомив, що українці більше починають купувати органічні продукти, як не місять ГМО та пестицидів.
"Якщо темпи росту споживання органічних продуктів у світі знаходяться на рівні 10-12%, то в Україні, яка розпочинає майже з нуля, це відсотки на рівні 50-200% річних. І ми прогнозуємо ці цифри принаймні найближчі 10 років - мінімум 100-200%", - сказав Милованов "Українській правді. Життя".
Він також додав, що відкриття магазинів з органічною їжею і саме представлення такої продукції на український ринок "розпочалось буквально в останній рік".
[L]"До нас звертались не один раз досить багаті люди, які починають організовувати виробництво для власних сімей органічних овочів, фруктів, У невеликій кількості, але для повного самозабезпечення", - додав Милованов і зауважив, що про купівлю лабораторій багатіями для досліджень продукції для власного вжитку, як це є в Росії, в Україні він не знає.
Милованов зазначив, що Україна входить до двадцятки країн-лідерів за кількістю сертифікованих сільськогосподарських угідь для органічного господарства.
Якщо у 2002 році в Україні було лише 31 господарство, що отримало статус "органічного" та займали про цьому загальну площу 164 449 га сільгосп земель, то в 2008 році принципів органічного господарювання дотримувались вже 118 господарств на загальній площі 269 984 га.
Продукція цих "органічних господарств" сертифікованими міжнародними організаціями.
"Відповідно ця продукція надходить в першу чергу до країн Європи, до Японії, до Північної Америки. Перші відвантаження вже пішли в країни південно-східної Азії, і вже почав розвиватись крок за кроком внутрішній ринок", - розповів Милованов.