За пару десятків років у Арктиці влітку не буде льоду - вчені

— 16 жовтня 2009, 11:07

Вчені встановили, що лід на Північному полюсі тане швидше. Це конкретний тривожний приклад, який ілюструє наслідки глобального потепління, і швидкість, з якою ці процеси відбуваються, кажуть науковці, повідомляє "Німецька хвиля"

Весною цього року британський науковець Пен Хедов і його колеги здійснили експедицію на Північний полюс, під час якої досліджували товщину криги і процеси, які в ній відбуваються.

Маршрут експедиції простягався на 450 кілометрів. Упродовж всього шляху середня товщина покриву льоду становила усього 1,8 метра. Це була так звана однорічна крига. Саме цей лід влітку найбільше розтає. Вже за десять років, як прогнозують науковці, Північний льодовитий океан може влітку бути взагалі вільним від крижин, тобто повністю відкритим для судноплавства.

Експерт з питань клімату природозахисної організації WWF Мартін Зоммеркорн, коментуючи результати дослідження, сказав, що танення льодовиків відбувається швидше, ніж це припускалося раніше.

Ці процеси можуть спричинити руйнівні повені, які зачеплять чверть населення Землі, застеріг Зоммеркорн. Результати дослідження, на думку експерта, мають стати ще одним аргументом для політичних лідерів провідних країн світу, аби спонукати їх домовитися щодо подальшого обмеження викидів парникових газів.

Очікується, що відповідне рішення буде ухвалене на міжнародній кліматичній конференції у Копенгагені у грудні цього року.

Льодовики на Північному полюсі навіть цього літа танули сильніше, ніж у попередні роки. Середній обсяг крижаного покриву досяг у вересні цього року однієї з найнижчих позначок за останні тридцять років.

Реклама:

Головне сьогодні