Подорож Карпатами на велосипеді: схеми для початківців і профі

У Карпатах триває унікальний проект "Велокраїна". Журналісти-велолюбителі з волонтерами за підтримки Європейського союзу розробляють й облаштовують спеціальні маршрути для велосипедистів. Подібної роботи досі не впроваджував жоден регіон України. На втілення задуму про "ВелоКарпати" Євросоюз надав грант у півмільйона євро.

На сьогодні вже розвідали майже 40 маршрутів, придатних для веломандрівок. З них 18 повністю облаштували й ввели у користування. Шляхи розташовані на території Яремчанського району Івано-Франківської області. Стартувати можна з Яремчі, Ворохти, Микуличин та Татарова.

На кожному маршруті організатори встановили вказівні знаки, дерев'яні альтанки для відпочинку та велосипедні стійки біля магазинів та кафе. Спеціально облаштували для особливих потреб велосипедистів десяток місцевих готелів та садиб.

- У першу чергу, слід мати де зберігати велосипед вночі та мити його після поїздок, - каже менеджер проекту "Велокраїна" Віктор Загреба. Також важливо, аби готель чи садиба надавали змогу гостям попрати та посушити спортивний одяг, взуття, і мали бодай мінімальний набір інструментів для поточного ремонту велосипедів.

Ніч в такій садибі коштує 40-60 гривень, в міні-готелі - 50-100 грн. Є комфортніші і дорожчі готелі та відпочинкові комплекси. Переночувати й поснідати там припросять за 100-150 грн.

Гірські веломаршрути відрізняються довжиною, рівнем складності, перепадами висот. Сподобаються не тільки новачкам, а й шукачам гострих вражень.

- Дуже досвідченим велосипедистам підійде найскладніший та найвисокогірніший маршрут "Кульний", що веде на гору Кукул. Це екстремальний маршрут довжиною 52 кілометри, зі стрімким спуском, - радить PR-менеджер "Велокраїна" Володимир Закалюжний.

Ось на цій схемі є так званий "Кульний" маргрут для профі їзди на двох колесах
- Так продумано, що ви стартуєте та фінішуєте у селищі Ворохта. Біля контрольно-пропускного пункту "Говерла" наберіться терпіння - попереду складний та довгий підйом густим заповідним лісом. Нагорі вас чекає винагорода - мальовнича панорама всього Чорногірського хребта - найвищого гірського масиву нашої країни. Далі за бажанням робите сходження на гору Кукул або оминаєте її траверсною стежкою. Після привалу на полонинах спускаєтеся крутим схилом до присілка Вороненко. Від нього шукаєте дорогу на Ворохту. Рухаючись до Вороненка треба бути обережним: деякі ділянки - справжні болота, - розповідає Закалюжний.

Для тих, хто вперше на велосипеді, фахівці "Велокраїни" розробили нескладний прогулянковий двогодинний маршрут. Починається він в Яремчі, по містку перетинає річку Прут, веде через присілки Підділ та Дора. За вказівниками заводить вас спочатку у монастир Святого Андрія, а потім до бази відпочинку "Легенда", збудованої у традиційному гуцульському стилі. Там на березі річки знайдете гарні місця для пікніка і купання.

Маршрут "Легенда" на цій схемі розрахований для початківців

Політично-оріентованим біциклістам видасться цікавою мандрівка від Татарова до Женецького водоспаду. Там чудову гірську природу доповнюють інші атракції - маєтки політичних і бізнесових діячів нашої країни.

Маршрут "Президентський" попри маєтки політичних і бізнесових діячів нашої країни
Серед обійсть тут заховалася і зимова резиденція президента Ющенка. А недалеко від неї на полонині місцеві розводять овець і готують сир за старовинними гуцульськими рецептами. Загалом, це чудовий 20-ти кілометровий маршрут для тих, хто не хоче "вкручувати" педалі, а бажає просто відпочити і подихати свіжим повітрям.

Ще понад сорок подібних велошляхів учасники "Велокраїни" планують прокласти за 2010 рік. Це обумовлено угодою з Євросоюзом.

- Ми вже виконали понад 50% того, що заплановано в рамках проекту, - хвалиться менеджер "Велокраїни" Віктор Загреба. - Влітку 2009-го ми завершили втілення пілотної частини проекту - створили інфраструктуру для велосипедного відпочинку на території Яремчанщини. А зараз перенесли нашу діяльність на сусідні регіони - Косівський, Коломийський, Верховинський райони Івано-Франківщини, а також на два райони сусідніх областей - Чернівецьку та Закарпатську.

Івано-Франківська обласна державна адміністрація виділила 30 тисяч гривень на підготовку та видання карти велосипедних маршрутів Яремчанського регіону. Тираж - 10 тисяч примірників. Їх роздають безкоштовно. Путівники можна отримати безпосередньо в учасників "Велокраїни" або у спеціалізованих магазинах обласних центрів.

На цій схемі подані маршрути лише з середнім рівнем складності. Один з них називається "Жіночі сльози"
Плануючи активну мандрівку у горах, не обов'язково тягнути велосипед з собою у потяг. Взяти двоколісник на прокат можна на місці. Де саме, можна дізнатися на сайті bikeland.com.ua. Така послуга коштує 90-120 грн на день.

Участь у 4-годинній велоекскурсії навколо Ворохти коштує 120 грн, ціна включає обід. Харчування в кафе приблизно 40-50 грн за обід, в ресторанах - 50-100 грн. Вартість доїзду до Яремче з Києва цього літа складала 100-120 грн за залізничний квиток плюс 20 грн за маршрутку.

На цій схемі вказані два маршрути: "Стара залізниця" для початківців і "Микуличинські полонини" для велосипедистів з середнім рівнем майстерності
На Карпатах "Велокраїна" не збирається зупинятися. Досвід прокладання веломаршрутів вони планують перенести на інші регіони України.
Реклама:

Головне сьогодні