Кожну третю дівчинку у нерозвинутих країнах видають заміж дитиною - ЮНІСЕФ

6
7 жовтня 2009

Про це свідчить остання доповідь ЮНІСЕФ, оприлюднена у вівторок, повідомляє "Німецька хвиля". 

Уперше дитячий фонд ООН оприлюднив всеохоплюючі дані стосовно порушень прав дитини в усьому світі. Сумний висновок експертів: і досі щодня в багатьох країнах діти мусять боротися за виживання.

Найгірша ситуація у сфері освіти: близько 150 мільйонів дітей, котрим менше 15 років, або взагалі не ходять до школи, або відвідують її дуже рідко, оскільки замість цього змушені працювати.

Більше того, експерти застерігають, що мільйони дітей не реєструють після народження, що полегшує можливості зловмисників безкарно використовувати їх як товар.

Понад 18 мільйонів неповнолітніх ростуть у родинах, які стали біженцями, оскільки були змушені залишити свою батьківщину через війни або природні лиха.

ЮНІСЕФ звертає увагу й на те, що кожну третю дівчинку в країнах, що розвиваються, нині примусово видають заміж ще в дитинстві. Щонайменше в 29 країнах світу до маленьких дівчаток застосовується процедура обрізання, що часто має фатальні наслідки.

Дитячий фонд ООН закликає поліпшити ситуацію в сфері захисту прав дітей. Зокрема, потрібно покращити механізми захисту дітей і запобігання зловживанням, а також посилити співпрацю між урядами, міжнародними організаціями та громадськістю.



powered by lun.ua