У балоні, який вибухнув у лікарні Луганська, був не кисень

— 18 лютого 2010, 17:40

Згідно з висновками експертів, до трагедії у лікарні № 7 призвела ще ціла низка причин, повідомляє УНІАН з посиланням на висновки експертів, надані Інформаційним центром Держгірпромнагляду.

Зокрема, встановлено, що персонал не навчений роботі з балонами зі стисненими та зрідженими газами. Також виявилося, що газові балони у лікарні зберігалися не у визначеному місці і в установі не діяв відомчий контроль за дотриманням працівниками технологічних процесів з використання балонів зі стисненими і зрідженими газами.

Щоб запобігти подібній трагедії у майбутньому, Держгірпромнагляд провів перевірки лікарень та станцій, на яких наповнюють кисневі балони.

[L]Виявилося, що грубі порушення у медичних закладах є системним явищем. Провівши 1288 перевірок, інспектори вилучили майже 800 балонів з киснем, які знаходилися в приміщеннях лікарень (подібне порушення призвело до численних жертв у луганській лікарні), а експлуатацію ще близько 2,5 тис прийшлося тимчасово зупинити через порушення правил безпечної експлуатації, поінформували в Держгірпромнагляді.

Всього фахівцями Комітету виявлено 9 тисяч 225 порушень вимог нормативно-правових актів з охорони праці. До адміністративної відповідальності притягнуто 808 працівників, з них 284 - керівники лікувальних закладів.

ВІДЕО ДНЯ

Під час перевірок станцій, що наповнюють балони киснем, виявилося, що на території України лише 24 станції мають відповідні ліцензії, які гарантують якість медичного кисню.

Нагадаємо, 18 січня у лікарні № 7 в Луганську стався вибух кисневого балону, загинули 16 осіб.

Реклама:

Головне сьогодні