Toyota поновить виробництво моделей авто, в яких були проблеми з педаллю

6
3 лютого 2010

Майже чотири з половиною мільйони машин у різних країнах світу було відкликано для ремонту. Зокрема, у США майже два з половиною мільйони авто, у Європі 1, 71 мільйона та близько 80 тисяч у Китаї, повідомляє "Німецька хвиля".

Як повідомило у вівторок керівництво концерну, тимчасово призупинене виробництво цих авто поновлять 8 лютого. Toyota припинила продаж і збирання майже половини своїх моделей у США 26 січня.

Імідж компанії, котра мала репутацію виробника високоякісних і безпечних автомобілів, заплямовано надовго, відзначають аналітики. Найближчим часом компанія планує почати ремонт проблемної педалі. Проблему досліджено і рішення знайдено, запевняє керівництво концерну.

Аналітики критикують, що Тойота не повідомила про проблему раніше. Саме це, на їхню думку, і похитнуло довіру до японської якості. Тим часом керівництво компанії відкидає звинувачення у тому, що проблеми з якістю спричинені різким збільшенням виробництва за кордоном.

Водночас компанія продовжує відкликати машини, наступними стали ще приблизно 180 тисяч авто в Африці, на Близькому Сході та в Латинській Америці. Зокрема, йдеться про автомобілі, експортовані зі США.

Проблему з педаллю Тойота планує вирішувати за допомоги спеціального комплекту деталей. Цього тижня ремонтуватимуть машини у США. Наступного тижня комплекти, як очікується, доправлять до європейських майстерень.

Скільки виробнику коштуватимуть ремонтні роботи - це поки точно невідомо. Як заявляють керівники концерну, це обійдеться дорого, але альтернативи немає. За підрахунками аналітика UBS Тацуо Йошида, відкликання машин може коштувати компанії приблизно 900 мільйонів доларів.

powered by lun.ua