Головний по тестуванню хоче скасувати пільги для абітурієнтів

— 1 квітня 2010, 19:38

Про це заявив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук в ході прямої телефонної лінії у "Комсомольській правді в Україні", повідомляє Інтерфакс.

"Пільги треба скасувати", - сказав він.

Лікарчук додав, що існуюча система пільг в Україні - це "залишки соціалістичного минулого", коли держава замість того, щоб допомогти людині матеріально, пропонує йому пільги при вступі до вузу.

"У нас медицина торгує довідками, але, на жаль, МОЗ не хоче скасувати свою частину наказу, який регламентує цей процес", - сказав директор центру.

Він також підкреслив, що за нинішньої ситуації можна було б ввести централізовану базу, в якій би чітко відображалося кому і на якій підставі видана довідка, і видавати такого роду документ під суворою звітністю.

"А якщо у нас довідка про інвалідність видана за тиждень до тестування, то що це? Явно куплена", - зазначив Лікарчук.

Крім того, він повідомив, що понад 430 тисяч бажаючих вже зареєструвалися на проходження зовнішнього тестування станом на 1 квітня.

Лікарчук додав, що за півдня четверга зареєстрована ще 1 тисяч бажаючих.

"Більше всього хочуть здавати, крім української мови і літератури, історію України і математику, найменше - французьку мову", - зазначив він.

Директор центру нагадав, що реєстрацію можна пройти до 18:00 8 квітня.

Він також поінформував, що вже надруковано близько 70% тестових зошитів і в Міносвіти стежать за тим, щоб не стався витік інформації. "Ми кожен день відстежуємо інтернет, чи не з'явилося там щось", - сказав Лікарчук.

Також директор Українського центру оцінювання якості освіти закликав не користуватися послугами шахраїв, які пропонують продати нібито теми для творів.

Що стосується об'єктивності нинішньої системи зовнішнього оцінювання, то, за словами Лікарчука, у Міносвіти роблять все можливе для того, щоб вона була максимально чесною.

У той же час, за його словами, є низка мінусів нинішньої системи, над усуненням яких робота постійно ведеться.

Реклама:

Головне сьогодні