Комісія моралі хоче заборонити на ТБ убитих та поранених

— 2 квітня 2010, 11:50

Така пропозиція міститься у змінах до закону про захист суспільної моралі, пише "Комерсант-Україна".

Представивши у січні перший варіант змін до закону, комісія пропонувала заборонити оборот аудіо-, відео- і друкованої продукції, що пропагує тероризм, релігійну ворожнечу, ксенофобію, українофобство та антисемітизм.

Також пропонувалося заборонити продукцію, що пропагує вживання токсичних і наркотичних речовин, алкогольних напоїв, паління, проституцію, торгівлю людьми, а також продукцію, що містить ненормативну лексику.

Друга редакція законопроекту, опублікована після громадського обговорення на сайті комісії 31 березня, доповнена новими обмеженнями.

Так, комісія запропонувала заборонити демонстрацію сцен насильства, тіл померлих або важкопоранених людей у телепрограмах, що транслюються з 6.00 до 23.00.

Для порушників передбачається ввести нову статтю в Адміністративному кодексі, що передбачає штраф у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.) з конфіскацією прибутку, що буде отримано від реалізації або демонстрації такої продукції.

На думку медіаекспертів, обмеження, що намагається ввести комісія моралі, порушують право журналістів на об'єктивне висвітлення подій.

Крім того, виконавчий директор Індустріального телевізійного комітету Катерина Котенко заявила, що якщо комісія продовжить ігнорувати думку експертної громади, вона звернеться до віце-прем'єра з гуманітарних питань Володимира Семиноженка з проханням переглянути повноваження НЕК.

Реклама:

Головне сьогодні