Француз вирішив підкорити Північний полюс на повітряній кулі

— 7 квітня 2010, 10:29

Свою подорож Жан-Луї Етьєн розпочав у понеділок з норвезького міста Longyearbyen, одного з "найпівнічніших" населених пунктів світу, для того, щоб, здолавши 3500 км і пролетівши над Північним полюсом, приземлитися на території Аляски.

Таким чином Етьєн сподівається стати першою в історії людиною, яка самотужки підкорила повітря над Північним полюсом, перелетівши його на повітряній кулі, повідомляє "Німецька хвиля".

Натомість першою "командою", якій це вдалося, були Умберто Нобель, Роалд Амундсен та Лінкольн Елсворт. Вони пролетіли над Північним полюсом на повітряному судні ще 1926 року.

Не тільки прогулянка

Експедиція 63-річного французького дослідника стане більше, ніж "повітряною прогулянкою". Серед його основних завдань - вимірювання рівню вуглекислого газу в атмосфері, коливань магнітних полів та озону в тропосфері.

Цьогорічна експедиція - вже третій етап підкорення Арктики для Етьєна. 1986 року француз став першим, хто самостійно дістався Північного полюсу суходолом, 63 дні тягнучи за собою санчата зі спорядженням. А навесні 2002 року він 3 місяці дрейфував на крижині навколо полюсу у спеціальній капсулі, збираючи дані щодо глобального потепління.

Повітряна експедиція Етьєна має тривати всього 7-10 днів. Цікаво, що патронаж над нею здійснює футбольна легенда Франції Зинедін Зидан.

Реклама:

Головне сьогодні