Скасування тестування збільшить рівень корупції - опитування

— 7 квітня 2010, 14:31

Так вважають 39% опитаних у ході загальнонаціонального опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" разом з Київським міжнародним інститутом соціології, яке фінансувалося фондом "Відродження".

Протилежної думки дотримуються 13% респондентів, інші 48% не визначилися з відповіддю, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Згідно з результатами опитування, 28% респондентів упевнені, що додатковий іспит при вступі до ВУЗ призведе до збільшення прийому студентів за хабарі.

25% вважають, що це дозволить ВУЗ краще підбирати собі студентів, а 47% вагалися з відповіддю.

Разом з тим, 37% респондентів, чиї діти або діти знайомих вступали за допомогою тестування, схильні вважати, що введення додаткового іспиту призведе до збільшення корупції, а в поліпшенні контингенту студентів упевнені 28%.

За результатами дослідження, основними позитивами ЗНО опитані вважають те, що тестування ставить усіх у рівні умови (згодні - 50%, не згодні - 25%).

Також позитивом вважають те, що тестування дало можливість обдарованим дітям вступати у будь-який ВУЗ (згодні - 48%, не згодні - 25%), що ЗНО знизило рівень корупції при вступі (згодні - 43%, не згодні - 28%).

Говорячи про політичний фактор в опитуванні, науковий керівник фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна відзначила, що переважна більшість прихильників БЮТ і "Нашої України" підтримують проведення ЗНО, така ж думка переважає і серед прихильників Партії регіонів.

Переважна більшість прихильників Компартії не підтримують зовнішнє тестування.

Крім того, Бекешкіна підкреслила, що найбільшою підтримкою зовнішнє тестування користується в західному регіоні (55% респондентів), за проведення ЗНО виступають також у Центральній Україні (за - 39%, проти - 28%), Східній та Південній (за - 44%, проти - 34%).

Однак найменше підтримують тестування на Донбасі та в Криму (за - 35%, проти - 45%). За словами Бекешкіної, це обумовлено не стільки регіональним фактором, скільки мовним.

Реклама:

Головне сьогодні