Народжуваність в Україні зменшується, а смертність перевищує її на третину
Протягом січня-березня поточного року кількість реєстрацій народження в цьому регіоні перевищила кількість реєстрацій смерті на 12%.
Такий показник в Україні фіксується вперше з початку 90-х років минулого століття, наголосив міністр юстиції Олександр Лавринович, посилаючись на дані відомства.
За його словами, Закарпатська область, де традиційно фіксується найкраще співвідношення кількості зареєстрованих шлюбів до кількості розлучень, є традиційним лідером в Україні за показниками народжуваності.
При цьому, в середньому по Україні кількість зареєстрованих з початку року смертей перевищувала кількість народжень майже на 36%.
Окрім Закарпаття, єдиним регіоном, де народжуваність перевищила смертність, є Київ. Так, з початку 2010 року у столиці було зареєстровано народжень майже на 6% більше, ніж смертей.
Крім того, у Рівненській області смертність перевищила народжуваність лише на 1%.
Найгірше співвідношення кількості зареєстрованих смертей до кількості народжень з початку 2010 року було зареєстровано в Сумській області - 117%.
У Луганській області кількість померлих перевищила кількість новонароджених на 104%, у Полтавській області - на 95%, у Донецькій області - на 94%, у Запорізькій області - на 88%, у Черкаській області - на 86%.
У Харківській області людей померло на 83% більше, ніж народилось, у Хмельницькій області - на 62%, у Дніпропетровській області - на 56 %, в Одеській області - на 40%, у Чернігівській області - на 30%.
Загалом, в Україні спостерігається тенденція до зменшення народжуваності.
Якщо у першому кварталі 2008 року в Україні народилося понад 118 тис. немовлят, за цей же період 2009 року було зареєстровано 105 тис. народжень, то протягом січня-березня 2010 року в Україні було зареєстровано лише 101,4 тис. народжень.
Разом з тим, спостерігається тенденція й щодо кількості померлих громадян. За перший квартал 2010 року в Україні померло майже 153 тис. осіб. Для порівняння, за цей же період 2008 року в Україні померло понад 207 тис. осіб, 2009 року - понад160 тис. осіб.