Літо в Криму: в очікуванні росіян

Є у Криму така традиція...

За кілька днів до травневих свят міністр туризму Криму Сергій Кириленко повідомив уже традиційну новину - відпочинок у Криму цього року подорожчав у середньому на 15%, порівняно із минулим.

"Українська правда. Життя" спробувала дізнатися подробиці здорожчання, однак у міністерстві вирішили "не лякати туристів".

"Я не хочу називати цю цифру. Зараз пішов сезон і наше завдання залучити сюди туристів. Навіщо їх лякати?", - відповіла на запитання про подорожчання заступник міністра туризму Криму Марина Слєсарєва.

"Частина (закладів) зберегли минулорічні ціни, частина - збільшили, частина - знизили", - повідомила вона, додавши, що кримські ціни цього літа стартують від 80 гривень за місце у номері.

ВІДЕО ДНЯ

У міністерстві свято вірять, що туристів підвищенням не залякати і вони оберуть Крим: "Ми сподіваємося, що цей рік буде кращим, ніж минулий".

За словами Марини Слєсарєвої, минулого року в Криму відпочивало більше туристів з України. "Цього року, напевне, тенденція збережеться, але ми сподіваємося, що кількість росіян збільшиться у зв'язку з політичними моментами", - зазначила вона.

Сподівання туристичного начальства автономії поділяють і місцеві жителі. "Минулого року Москва популяризувала відпочинок у Туреччині, але після приходу Януковича, ми чекаємо тут хвилю росіян", - розмірковує один з робітників Коктебеля.

Для подорожчання немає підстав?

У свою чергу речник Державної служби туризму і курортів Леонід Медяний вважає, що для подорожчання відпочинку в Криму донедавна не було підстав.

"Зараз, можливо, ці підстави з'являться, коли збільшаться акцизи на бензин", - каже він і додає, що подальше здороження відпочинку вже буде не в інтересах власників курортів та пансіонатів.

"Вони відклякнуть не тільки наших українських відпочиваючих, але навіть росіян", - попереджає речник.

[L]

"Якщо не буде кардинальних змін на урядовому рівні в ціновому сегменті, то різкого стрибка цін бути не може. Але я не знаю, чим вони мотивували на початку сезону підвищення на 15%. Це залишається загадкою", - додає Медяний.

За його словами, відносно дешевий відпочинок цього року буде у Севастополі, Феодосії, Керчі. Традиційно дорогим залишиться Південне узбережжя.

Думка про те, що туристи, побачивши кримські ціни та сервіс, здригнуться і візьмуть путівки до Туреччини, підтверджується й неофіційною інформацією від власників пансіонатів у Алушті та Коктебелі.

Якщо у минулих роках до травня було вже практично сформоване наповнення їхніх пансіонатів на 70%, тобто весь сезон був розписаний, то зараз не набирається й 15%.

Туроператори заспокоюють: Крим особливо не дорожчав

Директор туроператора "Пан Укрейн" Олена Шаповалова стверджує, що в основному підвищилися ціни на елітний відпочинок. За її словами, це близько 10-15%. Разом з тим вона відзначає і певне падіння цін.

За очікуваннями Шаповалової, туристичні потоки в Крим збільшаться на 25-30%, в порівнянні з торішніми показниками.

"Ми сподіваємося, що завдяки потеплінню у взаєминах між Україною та Росією, антиреклами туристичного відпочинку в Україні не буде. І завдяки цьому російський турист без остраху поїде до Криму", - каже вона.

"Крім того, в Краснодарському краї РФ йде підготовка до зимової Олімпіади і людям практично ніде відпочивати. Ближче за все - тільки Крим", - наголошує директор.

У свою чергу, директор групи компаній "Кандагар" Борис Зелінський розповів "Українській правді. Життя", що більшість здравниць півострова практично не підвищила ціни.

"Якщо десь ціна і збільшилася, то в межах норми - на 5-15% і це було обумовлене зростанням тарифів на комунальні послуги, енергоносії і так далі", - зазначив він.

"Якщо кримські готельєри залишаться настільки ж гнучкими - стабілізують ціни на рівні минулого року і будуть використовувати нестандартні підходи у веденні бізнесу, то успіх у цьому сезоні гарантований. В іншому випадку ми знову недорахуємося туристів і матимемо збитки", - каже Зелінський.

Він оптимістично дивиться на сезон 2010 року і очікує, що він буде успішнішим, ніж попередній: "Економічна обстановка трохи стабілізувалася, туристи більш впевнено дивляться у майбутнє".

Однак, за словами Зелінського, найболючішим місцем півострова залишається невисокий рівень сервісу і сфери обслуговування.

По чиїй кишені море?

Керівники турфірм, опитані "Українською правдою. Життя", зійшлися на думці, що найбільш демократично можна відпочити на Західному та Східному узбережжі Криму. Директор "Пан Укрейн" Олена Шаповалова стверджує, що ці регіони майже у два рази дешевші, ніж Південний берег Криму.

У Східному Криму можна відпочити і за 80 гривень на добу. При чому не завжди ціни відповідатимуть рівню умов.

"У травні в Коктебелі реально знайти відпочинок за 80 гривень... Сама я з подружкою на травневих святах жила на базі за 160 гривень за добу з людини. Але це нереально дорого за ті умови, що нам запропонували - back in USSR", - розповідає Ганна.

"Проходячи повз новий приватний готель за ринком, зателефонувала і поцікавилась цінами. Так от, за номер з кондиціонером, душовою кабінкою, туалетом, телевізором і холодильником на поверсі - беруть 80 гривень. Це ще за безкоштовний Wi-Fi і паркову", - уточнює вона.

"У червні такий номер коштуватиме 100 гривень на добу з людини, а от ціни на липень-серпень хазяйка поки сказати не змогла... Однак найбільше вразила офіціантка, яка розповіла, що винаймає ліжко у будинку біля автостанції за 20 гривень на добу", - розповіла дівчина.

За 65-80 гривень на добу можна знайти місце і у Феодосії. Але в такому випадку турист має обов'язково придбати сніданок за 25 гривень. Також на нього чекає душ на поверсі та інші "радощі" дешевого відпочинку.

Проживання однієї людини в однокімнатному стандартному номері готелю в Судаку коштуватиме 130-200 гривень. За ці гроші обіцяють кондиціонер, телевізор, санвузол з душем і гарячою водою цілодобово.

На Західному узбережжі півострова відносно дешево цього року можна відпочити у селищі Піщане.

Розміщення на базі відпочинку у дво- або тримісних однокімнатних номерах з вигодами на три номери та телевізором і холодильником в холі коштуватиме 160-200 гривень.

Тут у вартість входить триразове харчування у їдальні, користування пляжем, спортивними, ігровими, дитячими майданчиками, міні-басейном з водною гіркою і навіть трансфер на екскурсію в Бахчисарай.

У селищі Ніколаєвка двомісний номер в готелі обійдеться у 150-300 гривень на добу.

Відпочивальники можуть розраховувати на кондиціонер, ванну кімнату з душовою кабіною і цілодобовою водою, холодильник, телевізор, супутникове телебачення. Але харчування у їдальні - за окремі гроші.

Також за 120-200 гривень можуть запропонувати місце у двомісному номері котеджу в туристично-оздоровчому комплексі під Севастополем. У вартість входить триразове харчування, користування пляжем, бібліотекою, страховка, але гаряча вода буде тільки за графіком.

На Південному узбережжі Криму ціни на порядок вищі. Наприклад, винайняти двомісний номер з вигодами в ялтинському готелі коштуватиме 370-400 гривень. Тут буде холодильник, телевізор з кабельним телебаченням, гаряча і холодна вода безперебійно.

В Алушті в липні-серпні двомісний номер в готелі обійдеться у 400-480 гривень. За ці гроші в номері будуть холодильник, кондиціонер, електрочайник, сейф, посуд. Однак харчування, використання пральної машини, сауну треба оплачувати окремо.

Втім, якщо ви готові самостійно харчуватися та прибирати, завжди можна винайняти житло у "місцевих". Це обійдеться значно дешевше.

Зверніть увагу: безплатний доступ до пляжів

Нещодавно Рада міністрів Криму офіційно попередила, що доступ до міських пляжів має бути безплатним, а за виконанням закону мають слідкувати правоохоронці.

Ще минулого року перед входами на деякі пляжі спритні юнаки збирали з відпочиваючих у середньому по 15 гривень, насправді не маючи на це права.

"Минулого літа ми з друзями заїхали на день у Новий світ. Після прогулянки по Тропі Голіцина вирішили скупатися", - розповідає Ганна.

"При вході на міський пляж з нас попросили плату. По суті, хлопці продавали повітря, нав'язуючи нам послуги. Після того, як ми обурилися, що доступ до пляжів безплатний, а їхні послуги (єдине, за що вони можуть просити гроші) нам не потрібні, хлопці вирішили бити по совісті", - продовжує вона.

"Приміром, вони запитували, чи не будемо ми відчувати докори сумління, знаючи, що люди, які відпочивають поруч, сплатили за прибирання пляжу, роботу медсестри та рятувальника, а ми ні", - каже Ганна.

"Після 10-хвилинних суперечок ми могли пройти на пляж, але настрій був зіпсований настільки, що ми зібралися і поїхали геть", - додає дівчина.

Реклама:

Головне сьогодні