"Діра" на Сонці викличе триденну магнітну бурю на Землі
Такий прогноз про погіршення геомагнітного стану на Землі видають основні світові центри контролю геомагнітної активності, включаючи американську атмосферну адміністрацію NOAA і центр прогнозу в Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця Фізичного інституту імені Лебедєва (ФІАН), повідомляє Комсомольская правда.
"Причиною очікуваних геомагнітних збурень є розвиток в атмосфері Сонця корональний дірок, і що очікуваний вихід Землі в область їх прямої дії. При цьому дірка дуже широка, тому буря може протривати досить довго", - пояснює директор астрономічної обсерваторії Іркутського державного університету Сергій Язєв.
Корональний дірами називаються ділянки поверхні Сонця з відкритою конфігурацією магнітного поля, схожі на розімкнені петлі. Ці розкриті петлі і є джерелом сонячного вітру підвищеної інтенсивності, більш швидких частинок, які викликають геомагнітні бурі.
Астрономи обіцяють, що діра повинна зникнути 31 травня.
Не дивлячись на те, що прогнозована інтенсивність бурь буде мінімальною - індекс Кр не перевищить п'яти з десяти можливих, метеочутливі люди їх відчують на собі повною мірою, застерігають фахівці.
"Головний біль, слабкість, млявість, ломота в суглобах, сонливість або навпаки збуджений стан - ось деякі основні симптоми метеочутливості", - розповіла лікар-терапевт Маргарита Болотова.