Кров мамонтів мала властивості антифризу

10
4 травня 2010

Журнал Nature Genetics повідомляє, що вчені дійшли таких висновків після того, як відновили білки крові шерстистого мамонта - вимерлого виду з сімейства слонових.

Цей білок крові, більш відомий у побуті як гемоглобін, знаходиться в червоних кров'яних клітинах, де він зв'язує і переносить молекули кисню, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Учені встановили, що мамонти володіли генетичними адаптаційними можливостями, завдяки яким їхній гемоглобін вивільняв молекули кисню навіть при низьких температурах. Зазвичай, при дуже низьких температурах гемоглобін втрачає цю здатність.

Реклама:

Учені простежили властивості генів гемоглобіну в ДНК трьох сибірських мамонтів віком 10 тисяч років, тіла яких збереглися у вічній мерзлоті.

Синтезувавши ДНК мамонтів у РНК - молекулу, що схожа на ДНК і відіграє ключову роль у виробництві протеїнів - учені фактично зробили подорож у часі.

"Отримані нами молекули гемоглобіну нічим не відрізняються від тих, що ми одержали б, якби взяли аналіз крові в живого мамонта", - каже один з авторів дослідження Кевін Кемпбелл з університету Манітоби в Канаді.

Кров нинішніх слонів такими властивостями не володіє.Реклама: