Нічні "нальоти" на холодильник можуть призвести до випадіння зубів
Датські дослідники знайшли докази того, що нічний перекус підвищує ризик випадіння зубів, незалежно від того, яку їжу людина споживає, передає ВВС.
Причиною тому - різна інтенсивність слиновиділення протягом доби. Якщо вдень воно досить сильне, то вночі, як правило, в роті пересихає, пише журнал Eating Behaviours.
Для видалення ж залишків їжі з рота необхідна достатня кількість слини.
Команда дослідників з Університету Копенгагена разом з колегами з США вивчила стан здоров'я 2217 данців.
З них 173 людини, тобто 8%, виявилися опівнічним їдцями.
З точки зору дослідників це означає, що людина споживає 25% або більше своєї щоденної норми калорій після вечері або прокидається серед ночі щонайменше двічі на тиждень, щоб заморити черв'ячка.
Через шість років учені відстежили стан здоров'я усіх, хто брав участь в експерименті. З'ясувалося, що ті, хто харчувався ночами, втратили більше зубів, ніж інші - навіть з урахуванням таких факторів, як вікові зміни, звичка палити і споживання цукру/вуглеводів.
І хоча стоматологи не можуть перешкодити своїм пацієнтам наїдатися серед ночі, доктор Дженніфер Лундгрен та її колеги вважають, що дантисти повинні попереджати про ризики, пов'язані з такою звичкою.
"Практикуючі лікарі повинні бути інформовані про наслідки нічних перекусів для здоров'я, частіше перевіряти стан зубів у любителів поїсти вночі і краще навчати їх гігієні порожнини рота", - дослідники пишуть.
Науковий радник Британської стоматологічної асоціації професор Деміен Волмслі підкреслює:
"При вживанні їжі вночі, коли слиновиділення мало і будь-які залишки їжі затримуються в порожнині рота набагато довше, посилюється (негативний) ефект від споживання солодких і кислих продуктів і напоїв".
"Щоб звести до мінімуму шкоду, важливо чистити зуби два рази на день фторвмісного зубною пастою, при цьому один раз - безпосередньо перед сном. По можливості нічого не вживайте, крім води, щонайменше за годину до останньої чищення зубів", - радить Волмслі.