Премію тисячоліття віддали не Перельману
У вівторок в Парижі пройшла наукова конференція, на якій загадковому вченому-математику мали вручити нагороду за підтвердження відомої гіпотези Пуанкаре.
Вирішення цієї задачі Математичний інститут Клея оцінив у один мільйон доларів.
Найкращі математики світу приїхали до Парижа саме для того, щоб вручити Григорію Переламану чек на мільйон. Але він так і не приїхав.
"Ми поважаємо Григорія Переламана, ми в захваті від цього вченого, але безкінечно довго чекати ми не маємо наміру", - зауважив директор Математичного інституту Клея Джеймс Карлсон.
[L]
Символічний сертифікат премії передали іншим науковцям - російському математику Михайлу Громову та Франсуа Пуанкаре, онуку автора топологічної гіпотези.
Гіпотеза Пуанкаре була сформульована ще в 1904 році. Вона стверджує, що всякий "тривимірний об'єкт" має бути сферою з точністю до деформації.
Над доведенням цієї гіпотези математики билися майже століття, поки її не довів Григорій Перельман.
Свою схему доведення гіпотези він опублікував не в офіційних виданнях, а в інтернеті. Незважаючи на це, після ґрунтовної перевірки світова спільнота математиків визнала його роботу бездоганною.
Однак спроби нагородити математика досі не увінчалися успіхом. У 2006 році Григорій Перельман вже відмовився від медалі Філдса - аналога Нобелівської премії для математиків.
"У мене є все, що мені потрібно", - такими словами вчений пояснив відмову від нагороди в один мільйон доларів.
Григорій Перельман живе відлюдником у невеликій квартирі на околиці Санкт-Петербурга. За неофіційними даними, гроші на життя вчений заробляє за рахунок приватних уроків студентам.
За матеріалами НТВ, "Коммерсант", "Российская газета"