Українці почали позбавлятися "жаби і жлобства" – експерти

— 9 червня 2010, 17:23

Більше половини українців (54,2%) брали участь у доброчинності протягом останніх кількох років. З них 38,2% давали милостиню, 15,6% передавали речі в дитячі будинки та будинки інвалідів, а 7,1% давали гроші людям, які потребують допомоги, - на лікування, операції.

Про це свідчать результати телефонного опитування, проведеного Інститутом Горшеніна в червні, передає УНІАН.

Експерти Інституту Горшеніна зазначають, що дані опитування свідчать не тільки про поступове проникнення в українське суспільство сучасної "культури доброчинності", а й про поступовий вихід з кризи.

"Не тільки економічної, а й ментальної - час позбавлятися традиційних українських "хвороб" - "жаби і жлобства", - підкреслюють експерти.

Перераховували гроші на рахунки доброчинних фондів 5,2% опитаних українців, а 3,1% брали участь у доброчинних акціях.

ВІДЕО ДНЯ

При цьому майже половина респондентів (45,8%) заявили, що в останні роки не брали участі в доброчинності.

Більша частина опитаних (59,4%), які не брали участі в доброчинності, заявили, що не мають такої можливості. 27,4% вважають, що доброчинністю має займатися держава, і майже така ж кількість українців (26,1%) відповіла, що не займаються доброчинністю через те, що не вірять, що їхня допомога буде використана за призначенням. Не беруть участі в доброчинності з інших причин 7,3% респондентів.

Більше половини респондентів (53,9%) вважає, що держава має заохочувати доброчинну діяльність приватних осіб і громадських організацій. Більше чверті українців (29,2%) дотримується протилежної точки зору.

Переважна більшість українців (87,4%) ніколи не одержували доброчинної допомоги. Тільки кожен десятий з них (10,3%) за останні роки одержав якусь доброчинну допомогу. При цьому одержували її одного разу 5,6%, кілька разів - 4,7% респондентів.

Більше третини опитаних (38,4%) вважають, що через економічну кризу люди менше беруть участі в доброчинності. Більше чверті (27,8%) висловили думку, що економічна криза ніяк не вплинула на охочих брати участі в доброчинності, а 6,2% вважають, що внаслідок економічної кризи люди більше беруть участі в доброчинності. Більше чверті респондентів (27,6%) важко визначити, як вплинула економічна криза на готовність людей брати участь у доброчинній діяльності.

Телефонне опитування на тему "Чи готові українці брати участь у доброчинності?" проводилося з 5-го по 7 червня.

Усього згідно з випадковою вибіркою було опитано 1000 респондентів, старше 18 років, у всіх обласних центрах України, містах Києві і Севастополі. Квотами були регіон проживання, стать і вік респондентів. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/-3,2%.

Реклама:

Головне сьогодні