Довгі ноги та великі груди шкідливі для здоров'я
Про несподівано відкриття науковців стосовно рис, які люди звикли вважати недоліками зовнішності, повідомляє The Daily Mail.
Мати великі сідниці - корисно для здоров'я, стверджують науковці. Власниці огрядних задків мають менше проблем із поганим холестерином та рідше хворіють на діабет.
Доброю новиною для тих, хто має "грушоподібну" фігуру, є й те, що жир виконує функцію "буферу", поглинаючи трансжирні кислоти, що містяться у багатьох оброблених продуктах та можуть мати шкідливий вплив на внутрішні органи, наприклад, печінку.
Жирові відкладення у районі сідниць також підвищують рівень гормонів, що регулюють апетит та вагу. Врешті решт, жиру з цієї частини тіла легше позбутися, аніж, наприклад, з живота.
Жирові ж відкладення на животі призводять до накопичення речовин, що називаються "запальними цитокінами" й пов'язані з ожирінням, серцевими хворобами та діабетом.
"Жир, що знаходиться на животі, не є інертним, він є метаболічно активним, як велика залоза, та виробляє небезпечні токсичні речовини", - застерігає представник Національного форуму ожиріння Девід Хеслем.
Вчені з Університету Саусхемптона виявили несподіваний зв'язок між раком грудей та шириною стегон. Надлишок естрогену, що зазвичай спостерігається у власниць широких стегон, інколи здатен збільшити ризик цього захворювання.
[L]Згідно з результатами дослідження, опублікованого у Американському журналі людської біології, у групі ризику опиняються й діти матерів із широкими стегнами. Ще під час формування тканин грудей ембріона на нього впливає естроген, що циркулює у крові матері.
Великі груди також приносять чимало клопоту своїм власницям. Через свою важкість вони здатні спричиняти біль у спині, або ж навіть викривлення хребта. Більше того, віденські вчені стверджують, що маленькі груди є на 24% чутливішими, оскільки нерв, що передає відчуття від сосків, у них є більш напруженим.
Короткі пальці ніг - це також перевага. Їхні власники докладають менше зусиль під час ходи, а також рідше зустрічаються із захворюваннями сухожиль.
Великі ж вуха насправді краще чують.
"Ви можете це побачити, коли люди прикладають долоні позаду вух, аби краще чути. Тож, це правда, що більше вухо, то більше звуку потрапить до вушного каналу", - каже голова відділу біомедичних досліджень Британського національного інституту глухоти Ральф Хольм.
Короткі ноги, з одного боку, вчені пов'язують з високим рівнем захворювань печінки та серця, а також діабету. Проте вони, як правило, мають товстіші кістки, отже, власникам коротких ніг менше загрожують остеопороз та переломи.