Депресія може призвести до старечого маразму

590
7 липня 2010

Уже було відомо про те, що багато хто з тих хто страждає на вроджене слабоумство (деменцію) зазнають і нападів депресії. Проте було незрозуміло, в якій мірі одне стані тягне за собою інше.

І ось дві роботи, опубліковані в останньому номері журналу Neurology, показують, що наявність депресії збільшує ризик розвитку старечого слабоумства.

Однак автори цих досліджень поки не можуть до кінця пояснити причини цього зв'язку, пише ВВС.

Реклама:

Як говорить керівник одного з цих досліджень, Джейн Сачінскі з Массачусетського університету, "хоча поки і не можна зробити однозначний висновок про те, що депресія викликає деменцію, є кілька факторів, що підкреслюють зв'язок між депресій і деменцією".

"Депресія викликає запалення тканини мозку, а це, у свою чергу, сприяє виникненню деменції. Депресія призводить до збільшення вмісту в мозку певних білків, які також впливають на розвиток старечого маразму", - пояснює Сачінскі.

Джейн Сачінскі і її колеги стежили за станом здоров'я 949 літніх людей протягом 17-ти років. У 164 - або 22% - з тих, хто страждав на депресію, розвинувся старечий маразм.

У тій групі, яка не страждала депресією, деменцію виявили у 17%.

Автори другої роботи спостерігали за 1239 американцями і намагалися зрозуміти зв'язок між частотою нападів депресії і ризиком захворювання старечим маразмом.

Висновок, до якого вони прийшли: чим частіше напади депресії, тим вище ризик захворювання на деменцію.

Реклама:

Коментуючи ці дані, професор Клайв Баллард з Товариства допомоги хворим Альцгеймером зауважив:

"Широко відомо, що депресія характерна для ранніх стадій деменції. Нові дослідження показують, що депресія в більш молодому віці істотно збільшує ризик захворювання старечим маразмом".Реклама: