З нового року в ЄС будуть уніфіковані зарядки для мобільних

4
2 серпня 2010

У таких пристроях буде роз'єм типу micro-USB для підключення до мобільного телефону, повідомили в головному управлінні Єврокомісії з промисловості та підприємництва.

Як причину для переходу на уніфікований тип "зарядки" представники Єврокомісії назвали той факт, що більшість провідних виробників мобільних телефонів використовують різні типи зарядних пристроїв, несумісні з моделями інших виробників.

Це призводить до того, що в європейських родинах накопичуються різні типи зарядних пристроїв, а при покупці нових телефонів ті стають непотрібними і викидаються, повідомляє "Дело".

Раніше міжнародна асоціація GSMA оцінювала, що щорічно в усьому світі з цієї причини на смітник відправляють 51 тисячу тонн зарядних пристроїв. Очікується, що введення єдиного стандарту приведе до зниження кількості відходів.

У жовтні 2009 року єдиний стандарт для мобільних зарядних пристроїв затвердив Міжнародний союз електрозв'язку.

За цим рішенням, мобільні телефони також повинні будуть оснащуватися роз'ємом micro-USB. Разом з тим союз не встановив термін, до якого має бути здійснено перехід на єдиний тип "зарядки".powered by lun.ua