Зміна погоди збільшила кількість захворювань і депресій

5
20 серпня 2010

Аномальна спека цілком могла послабити імунітет багатьох людей, тому частими стали випадки гострих респіраторних вірусних інфекцій, пише "Сегодня".

"Наприклад, у столиці таких пацієнтів цього літа більше, ніж в аналогічному сезоні в минулому році", - підтверджує головний імунолог Києва Олег Назар.

"Але в цілому, як зима, так і літо в плані респіраторних вірусних інфекцій практично однаково небезпечні. У спекотну погоду людина поспішає в прохолодну воду, організм переохолоджується, і віруси, які в ньому є, активуються", - додав він.

У столичних лікарнях підтвердили, що зараз до них звертається багато пацієнтів із застудами, хворим горлом, температурою, розладами шлунка.

"Пацієнтів дійсно багато, зараз лежать навіть у коридорах. У більшості - банальне отруєння або ентеровірус (потрапляє в організм людини через стравохід). Невідомих вірусів не виявляємо. Просто одна людина переносить хворобу легше, інша - з ускладненнями", - каже лікар-інфекціоніст однієї з лікарень.

Психологи говорять і ще про одну небезпеку різкої зміни погоди.

"Перехід від сонячних днів до похмурим загрожує чутливим людям депресією", - говорить психолог Руслан Васютін.

Перепад температури загрожує скаргами на серце, гіпертонією і навіть інсультами. У відповідь на різке похолодання можуть загостритись і інші хронічні недуги.

Аби звести чутливість до мінімуму, лікар радить споживати більше овочів і розпочати загартовування, зокрема, споліскування ніг холодною водою. Крім того, підійде розтирання мокрим рушником.

Тим, хто у спеку з дому не виходив, лікарі радять рушати на прогулянку, а той на пробіжку. Прохолодна погода сприяє відновленню фізичної активності.

У свою чергу психологи радять згадати про обновки, убратись у які завадила спека, і діляться результатами останніх досліджень.

Виявляється, на перепади температур частіше реагують соціально-пасивні люди, тобто замкнені, мовчазні й самотні. Вони радять не хвилюватися і за чашкою кави обдумати те, що давно відкладали на потім, і починати це втілювати у життя.powered by lun.ua