У п'ятницю ввечері на небі збереться Парад планет

6
6 серпня 2010

Рідкісне явище можна буде спостерігати в п'ятницю ввечері на небі, якщо його не будуть закривати пелена диму та хмари - парад планет, коли на невеликій ділянці небосхилу зберуться одразу три планети: Венера, Марс і Сатурн, "в гості" до яких буде навідуватися також Меркурій.

"Парадом планет називають ситуацію, коли кілька планет виявляються досить близько одна до одної з точки зору земного спостерігача. Кажуть, що вони "шикуються в одну лінію", але це занадто, краще сказати: "по один бік від Сонця", - пояснив старший науковий співробітник Державного інституту імені Штернберга Московського держуніверситету Володимир Сурдін.

Він зазначив, що у ЗМІ часто пов'язують ці події з якимись апокаліптичними подіями, проте подібні прогнози не мають під собою жодного підґрунтя, пише ТСН.

"Можна не сумніватися, що ми ще не раз почуємо такі прогнози, які експлуатують основні інстинкти людини, на другому місці серед яких - страх", - сказав учений.

В дні параду планет Венеру, Марс і Сатурн можна буде побачити в сузір'ї Діви, Меркурій буде ненадовго з'являтися на небі після заходу сонця у сусідньому сузір'ї Лева.

Починаючи з 12-го серпня, до них почне приєднуватися зростаючий Місяць, і тоді ж досягне піку головне космічне шоу серпня - метеорний потік Персеїди, коли за годину з неба падатимуть сотні метеорів.powered by lun.ua