Вчені навчили роботів обманювати

— 15 вересня 2010, 11:49

В рамках проекту на замовлення Управління військово-морських досліджень, експерти навчили роботів Deep South "оманливій поведінці", пише Gizmag із посиланням на International Journal of Social Robotics.

Це нагадує науково-фантастичний сюжет в дусі Філіпа Кінреда Діка, втім таке вміння машин справді може мати практичне застосування.

Роботи, що використовуються у військовій галузі, змогли б таким чином уникати захоплення. Під час пошуково-рятувальних робіт машини б змогли "лукавити", аби зарадити виникненню паніки в людей.

На сьогодні ж своє нове вміння машини застосовують у "грі в хованки".

Професор Рональд Еркін та інженер-дослідник Алан Вегнер використали теорію взаємозв'язку й теорію гри задля створення алгоритмів визначення доцільності обману у конкретній ситуації. Задля того, аби обман було визнано доцільним, ситуація мала містити в собі конфлікт між роботом "дурисвітом" та іншим роботом.

РЕКЛАМА:

Перший робот мав певний зиск від того, що обманює свого "товариша". Свою "підлу справу" машина мала виконати, надаючи хибну інформацію про свої дії, вживши свої знання про інших роботів.

Робот, який "ховався", мав збити один з кольорових маркерів, що вказував би на обраний ним шлях. Потягом гри робот-"брехун" навмисне збивав маркер, збиваючи з пантелику переслідувача, а сам ховався в іншому місці.

Ошукати іншого робота машині вдалося у 75% випадків.

"Результати експериментів не були досконалими, але вони продемонстрували навчання та застосування оманливих сигналів справжніми роботами у шумному середовищі", - каже Вегнер.

"Ці результати також є доказом того, що техніки та алгоритми, описані у праці, можуть бути успішно використані задля створення оманливої поведінки в роботів", - зазначає він.

Реклама:

Головне сьогодні