Прогулянки омолоджують не лише тіло, а й розум - науковці
Дослідники переконалися, що ходьба позитивно впливає на зв'язки у мозку, які зазвичай слабшають в похилому віці, повідомляє Reuters.
"Зв'язки у мозку слабшають, коли ми стаємо старші", - каже керівник дослідження з Університету Іллінойсу Артур Крамер.
"Ми виявили, що, завдяки такій діяльності як аеробіка, мережа (зв'язків) стає більш послідовною", - розповідає він.
Протягом року дослідники за допомогою магнітно-резонансної томографії спостерігали за станом мозку 70 осіб віком від 60 до 80 років.
Задля порівняння такі ж тести було проведено в групі 20-30-річних добровольців.
Особи з "групи ходіння" та групи, що займалася аеробікою, виявили найкращі результати, зазначає Крамер.
"Група аеробіки також продемонструвала покращення пам'яті, уваги та низки інших когнітивних процесів. Коли люди з групи ходьби набули кращої фізичної форми, зв'язки між різними ділянками у мережі посилилися та стали такими ж, як і в 20-річних", - розповідає науковець.
Втім, такі результати вченим вдалося отримати лише за рік тренування піддослідних. За шість місяців від початку експерименту значущих ефектів виявлено не було.
"Коли ми ходимо, ми інтегруємо вхід візуальної та слухової інформації, так само як надходження сигналів від суглобів та м'язів про те, де знаходиться нога, із якою силою (ступає) тощо", - пояснює фахівець з фізичної терапії Американського коледжу спорту та медицини й Університету Ендрюса Лінн Міллар.
"Це не нова ідея: якщо ви чимось не користуєтесь, ви це втрачаєте. Аби щось принесло нам користь, ми маємо робити це раз за разом, а ходьба - це повторювана діяльність", - каже вона.
Науковець визнає, що деякі зміни з віком є невідворотними, втім, в тих хто залишається фізично активним, вони настануть не так швидко.
"Ми можемо чекати на диво-ліки або можемо щось вдіяти сьогодні", - каже Крамер.