Британський астрофізик: Бог не створював всесвіт

— 2 вересня 2010, 16:33

Нова книга відомого фізика Стівена Хокінга, що має назву The Grand Design, оповідає про те, що за Великим Вибухом, від якого й зародився всесвіт, насправді стоять закони фізики.

"Через існування такого закону як гравітація всесвіт може й буде створювати себе з нічого", - йдеться у книжці, повідомляє The Daily Mail.

"Спонтанне створення є причиною тому, що існує щось, радше аніж ніщо, чому всесвіт існує, чому ми існуємо", - стверджує Хокінг.

Своєю працею, написаною у співавторстві з американським фізиком Леонардом Млодіновим, він намагається спростувати твердження сера Ісака Ньютона, що всесвіт має бути створений Богом, бо він не міг бути створений хаосом.

На це науковця надихнуло відкриття планети, що обертається навколо іншої зірки, а не нашого Сонця, зроблене у 1992-му році.

ВІДЕО ДНЯ

Хокінг покладає надії на так звану універсальну М-теорію, що її вже давно шукають світові фізики, і яка має поєднати квантову теорію та теорію гравітації.

"М-теорія - це об'єднана теорія, яку Ейнштейн сподівався знайти. Той факт, що людські істоти - які є лише зібранням елементарних часток природи - змогли наблизитися до розуміння законів, які керують нами та нашим всесвітом - це тріумф", - каже Хокінг.

Науковець припускає можливість існування життя на інших планетах та навіть цілих нових всесвітів - так званих "мультиуніверсів".

У своїх нещодавніх інтерв'ю Хокінг навіть застерігав, що, у разі контакту із позаземними цивілізаціями, Земля може опинитися у неабиякій небезпеці.

"Нам варто лише поглянути на нас самих, аби побачити, як розумне життя може розвинутись у дещо, з чим ми не хотіли б зустрітися", - каже він.

Хокінг припускає, що, використавши усі ресурси зі своїх рідних планет, інопланетяни-кочівники можуть подорожувати величезними кораблями, підшукуючи планету, яку можна колонізувати.

На думку науковця, є "надто ризикованим" намагатися встановити контакт з прибульцями.

"Якщо колись нас відвідають інопланетяни, я гадаю, результат буде таким самим, як коли Христофор Колумб уперше висадився в Америці, що обернулося не надто добре для корінних американців", - пояснює Хокінг.

Натомість людській расі варто самій якомога швидше освоювати космос - якщо ж вона не встигне цього зробити протягом двох сторіч, гадає вчений, то зникне назавжди. Єдина надія людства на довге існування - це забратися з Землі до віддалених безлюдних планет, каже він.

Реклама:

Головне сьогодні