Новий сенсор завчасно передбачатиме виверження вулканів

— 22 вересня 2010, 10:32

Ультрасучасну технологію винайшли експерти Університету Ньюкасла, повідомляє The Daily Mail.

Використавши технологію карбіду кремнію, вчені сподіваються розробити бездротову комунікаційну систему, яка з високою точністю одержуватиме й передаватиме хімічні дані з глибин вулкану.

[L]

Сенсор вимірюватиме малопомітні зміни у вулканічних газах, таких як двоокис вуглецю та двоокис сірки. Дані на поверхню він надаватиме в режимі реального часу, даючи тим самим важливу інформацію стосовно активності вулкану.

Сенсори здатні розпізнавати гази в концентрації десятки часток на мільйон при температурі 200-300 градусів. Карбід кремнію працюватиме так само при температурі близько 600 градусів.

РЕКЛАМА:

"На цей момент ми не маємо можливості точно досліджувати ситуації всередині вулкану, та фактично більша частина збору даних відбувається вже після виверження. З тим, що близько 500 мільйонів людей мешкають у тіні вулкану, це, вочевидь, не прийнятно", - каже керівник групи розробників Алтон Горсфолл.

Наразі команда розробників працює над конструюванням приладу, що буде розміром з iPhone. Його можна буде застосувати не лише у вулканах, а й, зокрема, на електростанціях та в реактивних двигунах.

Завдяки своїй унікальній молекулярній структурі, яка є стабільнішою за кремній, карбід кремнію має вищу стійкість до випромінювання, а отже може бути широко застосований і в ядерній галузі.

Реклама:

Головне сьогодні