Рослини Чорнобиля вміють справлятися з радіацією - вчені

495
22 вересня 2010

Дослідницька група, яка опублікувала результати своєї роботи в журналі Environmental Science and Technology, вивчала поведінку соєвих бобів та льону.

У 2007-му році вчені посіяли ці рослини на вкрай забрудненій ділянці близько Прип'яті - містечка працівників ЧАЕС, спорожнілого після аварії.

Одночасно з цим дослідники поклали в землю насіння сої та льону на полі, очищеному від радіоактивного забруднення.

Реклама:

Виявилося, що рослини за досить короткий термін зуміли пристосуватися до умов високого радіаційного фону.

"Просто неймовірно, наскільки швидко зуміла адаптуватися ця екосистема", - сказав один з членів дослідницької групи Мартін Хайдух у коментарі Бі-бі-сі.

Після аварії на Чорнобильській АЕС у 1986-му році багато експертів припускали, що забруднена зона навколо станції протягом багатьох років буде залишатися "випаленою землею", на якій не виживають ані тварини, ані рослини.

Проте в 30-кілометровій зоні відчуження, яка включає в себе міста Прип'ять і Чорнобиль, стала бурхливо розвиватися рослинність, також там чимало диких тварин.

Експерти припускають, що рослинам було досить просто "освоїтися" в нових радіоактивних умовах, оскільки мільйони років тому життя на Землі вже було змушене боротися з високими дозами радіації. І події на ЧАЕС могли знову викликати до життя ці стародавні механізми.

"Ймовірно, у рослинах вже є якісь алгоритми. На Землі завжди була присутня радіація - з перших же етапів формування нашої планети. У ті часи рівень радіації на земній поверхні був набагато вищим, аніж зараз. Судячи з усього, рослини зіткнулися з радіацією, коли життя на Землі тільки зароджувалася, і в силу цього виробили нинішній механізм", - зазначив Хайдух.

Реклама:


Реклама: