Ватикан засудив вручення Нобелевської премії за "дітей з пробірки"
Глава Папської академії із захисту життя Ігнасіо Карраско де Паула, який наділений повноваженнями висловлюватися від імені Ватикану з питань медицини й етики, назвав вручення Нобелівської премії за технологію штучного запліднення "абсолютно неправильним", пише Inopressa з посиланням на Corriere della Sera.
Представник Католицької церкви поклав на Роберта Едвардса відповідальність за те, що у світі виник "ринок, на якому продаються мільйони яйцеклітин", величезна кількість яких зберігається в замороженому вигляді.
Де Паула підкреслив, що лише частина цих яйцеклітин у кінцевому рахунку перетворюється на дітей, а решта приречені на загибель.
Видання нагадує, що 32 роки тому гінеколог Патрік Степто вперше успішно застосував техніку штучного запліднення, розроблену британським фізіологом Робертом Едвардсом.
25-го липня 1978-го року народилася Луїза Браун, яка у понеділок привітала свого "батька", якому була присуджена Нобелівська премія 2010 року в області медицини.
[L]На сьогоднішній день близько 4,3 мільйонів дітей у світі народилися завдяки техніці Едвардса.
Нобелівський комітет мотивував своє рішення про присудження премії саме цьому вченому так: "Його роботи зробили можливим лікування безпліддя, медичного стану, від якого страждає значна частина людства, в тому числі і 10% подружніх пар у всьому світі".
До слова, позицію Ватикану також підтримали й у Московському патріархаті, повідомляє Інтерфакс.
У церкві вважають морально неприйнятними усі ті методи штучного запліднення, які пов'язані із заготуванням і наступним знищенням так званих "зайвих" ембріонів.