У людей відбирають телефони під виглядом перевірки ІМЕІ-кодів

115
22 жовтня 2010

Представляючись працівниками міліції, вони відбирають у перехожих телефони нібито для перевірки IMEI-кодів. Нібито потрібно з'ясувати, чи не занесено апарат до "чорного" списку, тобто чи не знаходиться в розшуку як вкрадений. Після чого "перевіряючі" зникають.

Одного з таких хитрунів днями упіймали в Луганській області, пише "Сегодня".

"27-річний Ігор, який нещодавно звільнився із в'язниці після сьомого ув'язнення, підходив на вулиці до молоді і представлявся співробітником карного розшуку. При цьому називав прізвище співробітника, який у нас працює!", - розповіла працівник прес-служби стаханівського міськвідділу міліції Анастасія Лошадкіна.

"Потім вимагав показати мобілку і повідомляв, мовляв, є підозри, що апарат у "чорному" списку. Далі запитував, чи є на телефон документи, а коли власник відповідав, що вони вдома, то пропонував йти разом за документами, відводив у малолюдне місце, там відбирав телефон і тікав", - додає вона.

За словами Лошадкіної, так постраждало кілька людей.

Головний радник глави МВС Костянтин Стогній додає, що в Києві також є випадки, коли шахраї забирають у школярів телефони "на перевірку", а для переконливості пишуть записку батькам, щоб ті прийшли і забрали його завтра в райвідділі. Природно, там ніякого телефону не виявляється.

У МВС кажуть, що міліція має право підійти на вулиці і попросити показати телефон, що нерідко і практикує.

"Але справжній патруль - це як мінімум двоє людей у формі. Ви маєте право вимагати у них посвідчення і маршрутний лист", - пояснює Костянтин Стогній.

"Якщо ж телефон просить показати людина в цивільному (а це може бути опер), то теж вимагайте посвідчення і при сумнівах дзвоніть 102", - додає він.

Патруль може переписати дані телефону і власника, але в жодному разі не вилучати апарат на вулиці.

А от юристи Тетяна Монтян і Олексій Рєзников вважають, що такі перевірки без постанови суду незаконні.

Якщо патруль вас попросить пред'явити телефон, ви можете відмовитися. Зобов'язані ви будете це зробити лише після постанови суду.

powered by lun.ua