Легені мають смакові рецептори - вчені

— 25 жовтня 2010, 17:39

Дослідники з Університету Меріленда, проводячи досліди на мишах, виявили смакові рецептори не тільки на кінчику язика, але і в легенях тварин. Це відкриття, говорять учені, може привести до створення нового препарату проти астми.

Експеримент показав, що при попаданні на рецептори гіркої на смак суміші у мишей відкриваються дихальні шляхи, що полегшує дихання, пише Бі-Бі-Сі.

Виявлені в легенях смакові сосочки відрізняються від смакових рецепторів у роті тим, що вони не посилають сигнал мозку. При цьому вони відповідають на подразнення гіркою субстанцією.

Вчених здивувала природа цієї "відповіді". Раніше передбачалося, що виявлені в легенях смакові сосочки служать захистом проти отруйних газів, викликаючи звуження дихальних шляхів. Однак експеримент з мишами довів зворотне - дихальні шляхи не стискуються, а, навпаки, відкриваються.

"Як виявилося, гірка субстанція відкриває дихальні шляхи глибше, ніж будь-який відомий протиастматичний препарат або інші ліки від хронічних легеневих захворювань", - розповів керівник дослідницької групи Стівен Ліггетт.

РЕКЛАМА:

При астмі та інших легеневих захворюваннях гладкий м'яз, який огортає дихальні шляхи, скорочується, тим самим, утрудняючи дихання. Протиастматичні препарати, такі, як салбутамол, допомагають розслабити м'яз і відкрити дихальні шляхи.

Професор Ліггетт вважає, що інгалятор, наповнений гіркими речовинами, наприклад, хініном або сахарином, після якого залишається присмак гіркоти, може замінити або доповнити існуючі медикаменти. Ліггетт підкреслив, що включення в раціон гірких продуктів не полегшить астматичних нападів.

Професор Ясін Амрані з британського університету Лестера називає дослідження своїх колег з Університету Меріленда "обнадійливим". За його словами, в майбутньому можна буде зосередитися на відтворенні подібного ефекту для дихальних шляхів людини.

При цьому, зазначив Амрані, треба переконатися у тому, що субстанції з гірким смаком, які використовуються в експерименті не призводять до побічних ефектів, наприклад до запалення.

Директор британської дослідницької організації астми Великобританії Лін Меткаф визнала, що астматикам потрібні нові препарати, підкресливши, що більшість з 5,4 мільйона зареєстрованих у Великобританії людей з астмою не в змозі контролювати симптоми хвороби за допомогою існуючих ліків.

Реклама:

Головне сьогодні