Українцям стали видавати більше шенгенських віз

— 28 жовтня 2010, 14:05

Згідно з результатами громадського моніторингу 2010 року, ставлення в посольствах і консульствах країн ЄС до громадян України дещо змінилося завдяки запровадженню візового кодексу, повідомляє "Німецька хвиля".

Тепер у всіх консульствах діє уніфікована анкета-заява на отримання візи, збільшилася кількість багаторазових віз терміном на 6 місяців і більше, зафіксоване зменшення часу, проведеного заявниками у чергах до посольств і консульств.

Але прогрес не надто значний, адже за заощаджений час у чергах треба більше платити посередникам - візовим центрам, нарікають заявники.

Ірина Сушко, голова громадської ініціативи "Європа баз кордонів", яка проводила громадський моніторинг видачі віз, зазначає, що Візовий кодекс не виправдав надії, а в українців продовжують вимагати для оформлення віз непотрібні документи.

"Стаття четверта, яка стосується документів, не зазнала позитивних змін. Так само залишається велика кількість документів, які вимагають у заявників у разі сумнівів. Та лише на кілька відсотків збільшилася видача багаторазових довгострокових віз. Тобто певна позитивна тенденція є, але вона не особливо відчутна", - зазначила Ірина Сушко.

За її словами, лише 12% віз видається громадянам України терміном на рік. А довгострокові візи на два чи п'ять років досі залишаються рідкісним явищем.

На основі моніторингу громадська ініціатива "Європа без кордонів" створила рейтинг консульств європейських країн, де українцям найлегше і найшвидше отримати шенгенську візу.

Перше місце у цьому рейтингу посіла консульська служба Угорщини. Там, за свідченням людей, які брали участь в опитуванні, доброзичливий персонал, прості і зрозумілі вимоги до заявників, невеликі черги, швидке оформлення документів, більше видається багаторазових, довгострокових, безкоштовних віз.

Консульство Німеччини посіло у рейтингу восьме місце. "Заявники оцінили цю візову практику як достатньо обтяжливу, але справедливу. Це пов'язано з тим, що німецьке консульство застосовує попередній запис заявників. Це спрощує процес. А також, згідно з німецькими законами, консульства повинні мотивувати відмову у видачі візи".

Найбільш проблемним люди визнали посольство Греції в Україні через непривітне ставлення до заявників, великі черги та некомфортні умови подання документів.

Реклама:

Головне сьогодні