Нічне підсвічування призводить до депресії
Включений вночі телевізор, комп'ютер або нічник призводять до депресії і зменшують відділ мозку, відповідальний за отримання задоволення, встановили американські вчені з університету Огайо.
Глава дослідження невролог Трейсі Бедросян провела експеримент на двох групах сибірських хом'яків, які спали по 16 годин і відпочивали по 8.
Першу групу змушували спати в приміщенні, де вночі тьмяно світила невелика лампочка, що імітує працює гаджет. Друга група ночувала в повній темряві.
Через вісім тижнів після початку експерименту гризунам з обох груп запропонували на вибір два види питної води: звичайну (з-під крана) і підсолоджену. Хом'яки, що спали в повній темряві, з задоволенням хлебтали підсолоджену воду, в той час як їхні побратими віддавали перевагу звичайній воді.
У неврології така поведінка називається ангедонія - втрата інтересу до задоволень життя.
"Це підштовхнуло нас до думки, що вони не отримують таких самих приємних і корисних відчуттів при випиванні підсолодженої води, що можна сприймати як стан, близький до депресії", - розповіла голова дослідження.
При розтині черепа хом'яків вчені виявили, що у гризунів, які ночували з лампочкою, змінилася будова ділянки мозку під назвою Гіпокамп: у ньому стало менше дендритів, що передають збудження від нейрона до нейрона.
"Гіпокамп грає ключову роль в появі депресивних розладів", - пояснює невролог.
Вона припускає, що ключову роль у зменшенні кількості дендритів зіграло викликане нічним світлом зниження секреції гормону мелатоніну, який грає ключову роль у коригуванні "внутрішнього годинника" організму.
За словами Бедросян, якщо той самий механізм працює і у людини, тоді "людям слід уникати лягати спати з телевізором, працюючим всю ніч безперервно, або намагатися мінімізувати світло в кімнаті". Це відноситься і до світла вуличних ліхтарів.
Результати дослідження були представлені на щорічних зборах американського Товариства неврологів у Сан-Дієго.
Окрім цього, попередні досліди на мишах показали, що включений вночі яскраве світло змушує їх набирати вагу.
За матеріалами bfm.ru з посиланням на телеканал MSNBC