Мальдіви можуть зникнути вже за кілька десятків років

— 8 грудня 2010, 11:34

Причина - спричинений глобальним потеплінням підйом рівня океану. Але острівна держава не збирається ставати жертвою стихії.

За розрахунками експертів ООН, розтавання криги на полюсах може призвести до підвищення рівня світового океану на понад півметра у наступні 90 років.

Для розташованих в океані на південь від Індії Мальдівських островів це може означати смертний вирок. Архіпелаг нараховує понад 1000 островів, на 200 з них живуть люди.

[L]

Гір чи пагорбів на островах немає. Найвища точка - півтора метри над рівнем океану. Тому страх перед майбутнім постійно присутній, каже президент Мальдівської держави Мохамед Нашид.

ВІДЕО ДНЯ

"Звичайно, ми занепокоєні - ми всі загинемо!", - каже він. За словами президента, люди хвилюються, що стає дедалі менше риби, що закінчується питна вода, що колись їм доведеться залишити острови, бо вода вимиває берег.

Але сидіти й чекати мешканці Мальдів не збираються. У кількох кілометрах від столиці уже кілька років будують штучний острів.

На площі в два квадратних кілометри було насипано кораловий пил та пісок. Цей острів на один метр вищий за решту та захищений бетонними стінами. Будівництво коштувало 10 мільйонів доларів.

Тут уже живуть три тисячі людей, їх має стати в десять разів більше. На острові вже є лікарня, школа, магазини та мечеть.

Мешканців Мальдів та експертів непокоїть не лише підйом рівня води, а також її потепління.

До кінця ХХІ століття Індійський океан може потеплішати на 1-3 градуси Цельсія. Це означає, що в морі почастішають небезпечні циклони, каже Ганс-Георг Боле, географ з Боннського університету.

"Підвищення температури моря вивільніть нову енергію, тому тропічні шторми будуть особливо потужними. Для Мальдівських островів це - особлива небезпека", - каже професор.

Представники держав світу намагаються домовитись про зменшення викидів в атмосферу парникових газів, що призводять до глобального потепління. Їхня мета - зробити так, щоб температура на планеті не піднялася в середньому вище двох градусів.

Мальдіви це не врятує, але президент острівної держави Мохамед Нашид залишається оптимістом. Він каже, що за бажання з глобальним потеплінням можна впоратися. Інакше, каже він, якщо завтра зникнуть Мальдіви, післязавтра настане черга Лондона та Нью-Йорка.

За матеріалами "Німецької хвилі"

Реклама:

Головне сьогодні